Štúdio Universal chystá film o posluhovačovi najznámejšieho upíra. Nicolas Cage v ňom bude Dracula!

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Nicolas Cage ako Dracula

Štúdio Universal chystá ďalší zo svojej série monster filmov. Tento sa ale zameria na posluhovača najznámejšieho upíra všetkých čias. R.M. Renfield sa objavil aj v pôvodom románe Brama Stokera z roku 1897 a podľa neho bude aj pomenovaný film. Najlepšou správou ale je, že sa v ňom Nicolas Cage objaví ako Dracula!

Kedysi na Oscarov nominovaný herec (za filmy Zanechať Las Vegas či Adaptácia) si rokmi vyberal čoraz bizarnejšie role. Prešiel si obdobím až komicky vyzerajúcich akčných postáv v Con Air alebo Tvárou v tvár, kde sa mu ale stále nedajú odoprieť herecké kvality. Vo filme Lovci pokladov (alebo skorší preklad Honba za pokladom templárov) zase kradol deklaráciu nezávislosti a lúskal záhady jednu za druhou.

Nicolas Cage
Zdroj: wallpapercave.com

Bizarné role a vykúpenie v posledných

Jeho výkon vo filme Rituál sa stal predmetom internetových vtipov a za posledných 15 rokov bol výber jeho úloh rozporuplný. Či už je to veľmi zle hodnotené Napospas osudu alebo veľmi šialený film Mandy. V poslednom čase sa ale začína v očiach fanúšikov opäť vykupovať, či už vo filme Pig alebo lovecraftovských Farbách z kozmu.

Na ktorú stranu sa pridá jeho výkon ako princa temnôt sme skutočne zvedaví. Avšak možno k hádaniu pomôže aj jedna informácia. Jeho hereckému kolegovi (s ktorým sa objavil v pokračovaní Ghost Ridera), Idrisovi Elbovi vraj povedal, že kvôli nakrúcaniu strávil noc na zámku v Transylvánii v Rumunsku. Vraj aby „nasal jeho energiu“.

national treasure nicolas cage
Zdroj: junkee.com

Nicholas Hoult ako Draculov prisluhovač

Vo filme Renfield si úlohu šialeného Draculovho prisluhovača zahrá Nicholas Hoult (Beast z prequelových X-Menov). V knihe bol pacientom v ústave pre choromyseľných. Bol tam kvôli tomu, že trpel klamnými predstavami a halucináciami. V skutočnosti ale mal pripraviť priestor pre svojho upírskeho pána.

Uvidíme, ako nad ním bude vládnuť Nicolas Cage ako Dracula. Samozrejme však nielen herecký výkon, ale pre kvalitnú snímku je potrebný aj dobre napísaný scenár. O ten sa v tomto prípade postará Ryan Ridley, čo je mimoriadne zaujímavé, nakoľko píše scenáre pre Ricka a Mortyho!

willy’s wonderland trailer
Zdroj: movieweb.com

Od tvorcov animovaných filmov

Rovnako aj režisér má skúsenosti s animovanou tvorbou. Chris McKay totiž priniesol oba diely LEGO príbehu. V poslednom čase však prišiel aj so sci-fi akčným filmom Vojna zajtrajška, ktorý bol fanúšikmi aj kritikmi pomerne dobre prijatý.

O deji toho ešte veľa nevieme, ale šepká sa o tom, že by sa mal odohrávať v súčasnosti. Ale koho zaujíma dej, keď dostaneme Nicolasa Cagea ako najznámejšieho z upírov na jeho vlastnom hrade!

Páči sa vám herecký výber pre film Renfield? Čo hovoríte na to, že v ňom bude Nicolas Cage ako Dracula? Na ktorú stranu spektra tipujete jeho herecký výkon? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -