Millie Bobby Brown sa spája s tvorcami Avengerov pre film The Electric State

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Millie Bobby Brown s bratmi Russovcami tvoria film The Electric State

Bratia Russovci sa spájajú s hlavnom hviezdou Stranger Things, aby pripravili nový film The Electric State. Bude spadať pod štúdio Universal Pictures a pôjde o adaptáciu grafickej novely spred pár rokov. Produkovať budú pod banerom spoločnosti AGBO. Keď vraj Universal počul o tom, aký tím sa chystá snímku vytvoriť, takmer okamžite posunuli práva.

Bratia Russovci už vyjadrili svoje nadšenie, že môžu pracovať s Millie Bobby Brown. Zároveň sú veľmi radi, že spravili takúto dohodu s Universalom a môžu pripravovať vydanie do kín pre toto dielo. Sú veľmi optimistickí ohľadom otvárania kín a hovoria, že to je skvelá správa rovnako pre tvorcov filmov aj divákov. Ak totiž už sú dostupné vakcíny, znamená to podľa nich, že filmový trh sa opäť prebúdza.

Millie Bobby Brown Netflix Damsel
Zdroj: teenvogue.com

Adaptácia sa dostala do správnych rúk

Adaptácia tohto komiksu sa chystala už pred rokmi. V 2017 priniesli prvotnú verziu a akýsi koncept a mal ho režírovať Andy Muschietti a produkovať spolu so svojou sestrou, Barbarou Muschietti. Tí však dali prednosť projektu The Flash od Warner Bros. a tak projekt putoval od dverám k dverám.

Až sa ho napokon ujali bratia Russovci. Andy síce nerežíruje, ale úplne od toho neodstúpil, bude figurovať ako koproducent. Na filme pracujú aj ďalšie mená spod značky AGBO, Russell Ackerman a John Schoenfelder sú výkonnými producentmi. Najlepšie mená, ktoré ale z tej značky prichádzajú, sú Christopher Markus a Stephen McFeely, ktorí dávajú dokopy scenár.

bratia russovci avengers marvel
Zdroj: marvelstudiosnews.com

Tí už spolupracovali s Anthony a Joe Russovcami a to na filmoch Captain America: Občianska vojna a oboch posledných Avengeroch. Vyjadrili sa, že sa tešili na spoluprácu s Muschiettovcami, ale keď pracujú opäť s bratmi, tak je to pre nich ešte viac potešujúce, keď boli spoločne už v minulosti úspešní. Dokonca sa humorne vyjadrili k tomu, že napíšu čokoľvek, čo Russovci zrežírujú. Ale vraj im táto téma perfektne sedí.

Aké je pôvodné dielo?

Film The Electric State totiž bude adaptáciou grafického knižného diela od Simona Stålenhaga. Začal ju ako kampaň na Kickstarteri, ale v roku 2018 sa dostala aj na pulty kníhkupectiev. Je zasadená do apokalyptickej, robotmi obsadenej budúcnosti, ktorá ale pripomína divoký západ. V ňom sa tínedžerské dievča stretne s robotom, ktorého jej poslal jej nezvestný brat. A spoločne sa teda vydávajú na cestu, aby ho zachránili.

the electric state
Zdroj: npr.org

Nemáme ešte žiadnu správu o tom, kedy by mal projekt prísť do kín. Hovoria však o tom, že by ho chceli pekne popohnať a tak predpokladáme, že by mohol prísť ešte koncom roka 2021 alebo začiatkom 2022. Problémom by mohol byť nabitý rozvrh bratov Russovcom, ktorí pracujú zatiaľ na najväčšom blockbusteri Netflixu, The Gray Man. Pri ňom však aktuálne vieme, že sa trochu posunul začiatok natáčania.

Či si nájdu medzitým čas, aby pracovali so zvyškom tímu alebo aspoň nakopli produkciu, je otázne. Je pravdou, že zvyšok skupiny by mohol natáčanie posunúť, ale otázna je aj samotná predstaviteľka. Millie Bobby Brown má totiž plné ruky práce s prípravami na nadchádzajúcu, štvrtú sériu Stranger Things. Tak v tomto prípade nám zostáva iba čakať na ďalšie správy a informácie, ktoré ohľadom filmu dostaneme.

Zaujal vás zatiaľ film The Electric State? Čo hovoríte na spoluprácu Millie Bobby Brown a bratov Russovcov? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -