Nový Van Helsing je na ceste. Universal oznámil meno režiséra, produkovať bude James Wan

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Filmové štúdio Universal Pictures oznámilo meno režiséra pre ich pripravovaný reboot, v ktorom sa v hlavnej úlohe predstaví ikonický Van Helsing.

Van Helsing dostane reboot

Jedna z klasických postáv Universalu sa dočká reštartu. Projekt už spoznal svojho režiséra, ktorým bude menej známy Julius Avery (Overlord).

Film produkuje James Wan (V zajatí démonov) a spoločne s Averym sa posnažia vytvoriť ďalší filmový počin zameraný na klasické monštrá Universalu, ktorým bude za chrbtom dýchať Abraham Van Helsing.

Scenár pôvodne napísal Eric Pearson (Thor: Ragnarok), ale po príchode nového režiséra bolo oznámené, že skriptá sú momentálne v štádiu prepisovania. Aj preto sú podrobnosti o deji stále dôkladne utajované.

reboot Van Helsing
Zdroj: youtube.com

Universal má do budúcna veľké plány

Van Helsing pôvodne debutoval v románe Dracula od spisovateľa Brama Stokera. Universal sa spočiatku snažil tejto zaujímavej postave vytvoriť aj vlastnú sériu filmov, ale po miernom neúspechu z roku 2004 to vzdali. V tom čase sa na verejnosť dostal filmový Van Helsing s Hughom Jackmanom, a aj keď možno dokázal bežného diváka zaujať, po kritickej i komerčnej stránke bohužiaľ zlyhal.

Aj preto sa štúdio rozhodlo oživiť túto postavu v modernej dobe, ale nebude zďaleka jedinou. Po úspešnom hite Neviditeľný muž so zárobkom 130 milióna dolárov nás čaká príchod ďalších postáv – Wolfman v podaní Ryana Goslinga alebo Dracula od režisérky Karyn Kusama.

Na Dark Universe môžeme zabudnúť a Universal sa namiesto toho rozhodol vytvoriť niekoľko samostatných filmov, ktoré by sa nemali poberať rovnakým smerom ako Múmia s Tomom Cruisom z roku 2017. Ako to skutočne dopadne zistíme postupom času, takže nikam neodchádzaj. Ďalšie novinky z prostredia „Universal Classic Monsters“ by sa mali dostaviť už čoskoro.

Podarí sa filmový reboot od Universalu, ktorého hlavnou postavou bude Van Helsing? Názor na túto tému nám môžeš zanechať dole v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -