Čo sme sledovali pred 20 rokmi? Tieto legendárne filmy vznikli v roku 2004

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Aké filmy vyšli pred 20 rokmi?

Zrejme teraz poriadne zostarnete, ale aj tak vám to pripomenieme. Od roku 2004 ubehlo už takmer 20 rokov. Zrejme sa to zdá ako nedávno, keď ste v televízii sledovali finále Priateľov (1994 až 2004) a herci ako Dwayne Johnson či Vin Diesel sa ešte len dostávali do popredia. V tom období natočili pár skvelých filmových kúskov, ktoré vám v tomto článku pripomenieme. Tieto legendárne filmy totiž vznikli v roku 2004.

8. Zápisník jednej lásky (2004)

Film, vďaka ktorému sa z Ryana Goslinga (Barbie) stal romantický hrdina. Spolu s Rachel McAdams vytvorili romantickú dvojicu, ktorej vzájomnú chémiu si zamilovali diváci po celom svete. Fakt, že medzi nimi skutočne niečo bolo potvrdzuje aj to, že po nakrúcaní spolu začali chodiť. Príbeh chudobného Noaha a bohatej Allie divákov ohúril.

Tvorcom sa s rozpočtom 30 miliónov dolárov podarilo dosiahnuť tržby presahujúce hranicu 100 miliónov dolárov. Zápisník jednej lásky sa časom stal jedným z najuznávanejších romantických filmov všetkých čias a ovplyvnil kariérnu cestu oboch hereckých hviezd.

7. Pád tretej ríše (2004)

Takmer každý legendárny režisér natočil film pojednávajúci o hrôzach 2. svetovej vojny. Radia sa medzi nich aj také mená ako Steven Spielberg, Quentin Tarantino či Christopher Nolan. Tento film je však úplne iný. Tvorcovia nám totiž nerozprávajú príbeh počas vojny, ale na jej samotnom konci. Hneď na začiatku sa ocitneme v berlínskom bunkri, v ktorom vládca Nemecka strávil posledné dni svojho života.

Film vznikol na motívy knihy jeho osobnej sekretárky Traudl Jungeovej, ktorá s vodcom tretej ríše vydržala až do samotného konca. Fantastickým výkonom sa vo filme prezentoval herec Bruno Ganz a tvorcom sa zase podarilo získať nomináciu na Oscara v kategórií Najlepší cudzojazyčný film. Jednoznačne patrí Pád tretej ríše medzi najzaujímavejšie filmy z obdobia nacistickej nadvlády.

6. Niekto to rád blond (2004)

Určite by sme sem mohli namiesto tohto zaradiť nejaký vážnejší film, ale máme pocit, že táto nenáročná, ale zato skvelá komédia očarila aj slovenských divákov. Niekto to rád blond vytvorili tvorcovia legendárnej série Scary Movie (2000 až 2013). Príbeh sa točí okolo dvoch agentov FBI – Marcusa (Marlon Wayans) a Kevina (Shawn Wayans). Tí majú chrániť dve namyslené, bohaté blondínky kvôli ich plánovanému únosu.

Napokon to však dopadne tak, že sa pri autonehode „zrania“ a tak ich na luxusnom podujatí musí niekto nahradiť. A budú to práve títo nešikovní agenti z FBI. V tejto komédií plnej skvelého nenáročného humoru exceloval hlavne komik Terry Crews (Brooklyn Nine-Nine) v úlohe Latrella Spencera. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -