Popáleniny, zlomeniny a otrasy mozgu. Títo herci riskovali svoj život pri natáčaní filmov

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Herci, ktorí riskovali svoj život pri nakrúcaní filmov

My, obyčajní smrteľníci, si myslíme, že hranie je po fyzickej stránke jednou z najmenej nebezpečných prác vo svete. Nuž nie je to tak, pretože hlavne herci, ktorí predvádzajú svoje kaskadérske kúsky sa mnohokrát extrémne zrania. Títo herci už potom nikdy nie sú v takej fyzickej forme ako predtým. Popáleniny 3. stupňa, zlomené stavce či otrasy mozgu. Toto všetko sa stalo týmto slávnym hviezdam počas nakrúcania známych filmov, ktoré ste videli.

8. Jackie Chan – Superpoliš 1 (1985)

Herecká hviezda Jackie Chan je kráľom kaskadérskych kúskov. Ako sám priznal, všetky ich zvláda sám, a to už od začiatku jeho impozantnej kariéry. V niektorých prípadoch to však herec prehnal a poriadne sa zranil. Tak ako pri tomto filme, kde si zahral policajta z Hong-Kongu.

Pri jednej bojovej sekvencii sa mal spustiť po elektrickom lane, na ktorom boli malé biele svetielka. Tvorcovia snímku si mysleli, že keď sa budú tieto malé svetielka postupne rozbíjať, tak to vytvorí skutočne úžasný efekt. Chan s tým súhlasil a urobil chybu. Na predvedenie tohto nebezpečného kúsku nemal dosť času a napokon to dopadlo veľmi zle. Legendárny herec utrpel popáleniny 2. stupňa na rukách, zlomil si prst, vážne si porezal predlaktie, utrpel elektrický šok, poranil si panvovú kosť a takmer si rozmliaždil dva stavce.

7. Dylan O’Brien – Labyrint: Smrteľná liečba (2018)

Obľúbený herec Dylan O’Brien má za sebou takisto veľmi nešťastnú situáciu, ktorá sa odohrala pri nakrúcaní tretej časti série Labyrint (2015 až 2018). Skoro až tragicky po ňom prešlo kaskadérske auto. Herec utrpel zlomeninu tváre a silný otras mozgu. K tomu má z tohto incidentu prakticky doživotnú traumu, pretože pravú polovicu tváre mal kompletne zlomenú:

Dodnes keď nakrúcam nejakú akčnú sekvenciu, je vo mne určitý stupeň úzkosti, ktorý som predtým nepociťoval,“ povedal slávny herec na margo jeho zranenia.

6. Brendan Fraser – Múmia (2001 až 2008)

Dobrodružná séria Múmia preslávila herca Brendana Frasera po celom svete. Nikdy na nakrúcanie tejto série slávny herec nezabudne, ale nielen z pozitívnych dôvodov. Keďže za hranie v tejto úspešnej sérii dostal veľký plat, mal potrebu predvádzať všetky kaskadérske kúsky sám. Po rokoch sa mu to vypomstilo a nakrúcanie mu takmer zničilo celý chrbát. Počas tretej časti série mal na sebe neustále ochranný oblek, pretože si už nemohol dovoliť žiadne poškodenie chrbtice. Ako sám priznáva, trvalo to roky, kým sa z nakrúcania tejto série fyzicky pozviechal.

5. Jim Caviezel – Umučenia Krista (2004)

Film Umučenie Krista oscarového režiséra a herca Mela Gibsona vo svete spôsobil hotový ošiaľ. Nezávislý film bol s tržbami 612 miliónov vôbec najúspešnejším neprístupným filmom na svete až do príchodu Deadpoola (2016). Tento komerčný úspech si však vyžiadal svoju daň, a to hlavne na predstaviteľovi Ježiša Krista, hercovi Jimovi Caviezelovi.

Nielenže tento kontroverzný snímok na čas ochromil jeho kariéru, ale takisto ochromil aj jeho zdravie. Počas nakrúcania scén, v ktorých Ježiš visí na kríži, doňho totiž udrel blesk. Tento incident herec opísal nasledovne:

Visel som na kríži a najprv som cítil, ako by ma niekto alebo niečo pleslo po ušiach. Na niekoľko minút som pred sebou videl len ružovú farbu a počul som kričať ľudí zo štábu. Podľa všetkého mi začala horieť ľavá strana mojej hlavy.“

Aj bez tohto extrémne vážneho zranenia bolo nakrúcania pre Caviezela veľmi ťažké. V mínusových teplotách mal na sebe len kúsok oblečenia, kvôli nepozornosti ostatných hercov dostal niekoľko rán bičom a po nakrúcaní absolvoval operáciu srdca. (Článok pokračuje na ďalšej strane.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -