Tieto ikonické filmy by v súčasnosti nemohli vzniknúť. Moderná spoločnosť by ich klasifikovala ako nevhodné

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Doba sa zmenila aj vo filmovom svete. To, čo bolo kedysi prípustné, je dnes už neprípustné. Kedysi sme sa na správaní filmových sukničkárov smiali, dnes by sme ich za pravidelné striedanie žien odsudzovali.

Podobné problémy majú aj mnohé ďalšie filmy, ktoré skrátka nezostarli práve najlepšie a ukazujú nám, čo všetko bolo kedysidovolené“.

Tieto filmy by v súčasnosti nikdy nevznikli

8. Ťažko zamilovaný (2001)

Romantická komédia od režisérskej dvojice bratov Farrellyovcov (Blbý a blbší) sa kedysi tešila veľkej obľube. Dnes už ju ale ľudia príliš radi nemajú. Hlavnou postavou príbehu je Hal (Jack Black), ktorý nemá priateľku, pretože ženy posudzuje až príliš povrchne. Keď sa však zasekne vo výťahu s istým Guru (Tony Robbins), jeho život sa totálne zmení. Tento guru totiž zariadi, aby Hal videl vnútornú krásu žien a nie tú povrchnú.

Práve vtedy sa zoznámi s Rosemary (Gwyneth Paltrow), ktorá má to najlepšie srdce, no takisto je veľmi obézna. To ale Hal nevidí, pretože spomínaný guru zariadil, aby povrchný Hal videl vnútornú a nie vonkajšiu krásu žien. Dnes by táto komédia neprešla hlavne z dôvodu šikany obéznych ľudí, ktorí sú vo filme za škaredých či hnusných.

7. Prci, prci, prcičky (1999)

Kultovú komédiu o tínedžeroch vám rozhodne nemusíme predstavovať. Tento film má hneď viacero aspektov, ktoré by diváci dnes už zrejme s úsmevom neprehliadli. Najväčším problémom je hlavne scéna, v ktorej sa atraktívna študentka menom Nadia (Shannon Elizabeth) doslova ukája na Jimovej (Jason Biggs) posteli, pričom on si ju nakrúca cez webkameru a sleduje ju tak pritom celá škola. Táto scéna by sa už dnes do finálneho strihu ani nedostala, pretože by šlo o kyberšikanu.

Druhým veľkým problémom je napríklad aj to, že Jim ako hlavná postava absolvoval niečo ako pohlavný styk s jablkovým koláčom. Dnes by sa takéto správanie možno už považovalo za vysoko neprípustné. A najfamóznejšia postava série Stiflerova mama (Jennifer Coolidge)? Podľa odborníkov by ju kvôli pohlavnému styku so stredoškolákom Paulom Finch (Eddie Kaye Thomas) označili za sexuálnu deviantku.

6. Tropická búrka (2008)

V tejto komédii režiséra Bena Stillera si okrem neho samotného zahrali aj Jack Black či Robert Downey Jr. Aj táto netradičná komédia má hneď viacero problémov. Jedným a tým najväčším z nich je postava menom Kirk Lazarus, ktorú hrá Robert Downey Jr. Slávny herec totiž paroduje Hollywood v začiatkoch tohto storočia tým, že má na seba čiernu farbu a na hlave kučeravé vlasy, aby vyzeral ako černoch, pričom je biely.

Kedysi totiž černošské postavy vo filmoch hrali herci bielej pleti a film Tropická búrka sa to snažil parodovať, pričom si ale sám zavaril na poriadny problém. Ani beloch Robert Downey Jr. totiž nemá právo sa takto prezentovať a to aj napriek tomu, že sa snaží to celé parodovať.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -