Pokračovanie historickej drámy Umučenie Krista má byť najväčším filmom, aký sme kedy videli

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Film Umučenie Krista 2, ktorý je vhodne pomenovaný Vzkriesenie, sa naozaj stáva realitou. Herec James Caviezel sa taktiež vracia v hlavnej úlohe postavy Ježiša Krista.

O pokračovaní legendárneho počinu sme počuli ešte v roku 2016 od režiséra Mela Gibsona, ktorý vtedy promoval snímku Hacksaw Ridge, ktorá efektívne vzkriesila jeho kariéru. Odvtedy sme sa nových správ nedočkali. Teraz to však vyzerá tak, že Gibson už začal pracovať a historické pokračovanie sa hýbe vpred!

Umučenie Krista: Vzkriesenie
Zdroj: cinemablend.com

Umučenie Krista: Vzkriesenie sľubuje prepis dejín

Pôvodný film z roku 2004 sa stal skutočným fenoménom a obrovským kasovým úspechom aj napriek mnohým kontroverziám. Do pokladnice si pripísal viac ako 620 miliónov dolárov, čo ho dlhé roky robilo najlepšie zárobkovým filmom s hodnotením R.

Správy o pokračovaní sa naposledy objavili v roku 2018 v jednom z rozhovorov hlavnej hereckej hviezdy. K dnešnému dňu odhalil Caviezel aj ďalšie novinky. Podľa jeho slov práve dočítal tretí koncept filmu od Mela Gibsona.

„Sú veci, o ktorých rozprávať nemôžem, no divákov šokujú. Je naozaj skvelý… nepoviem vám, ako presne ho spraví, poviem vám však toto: počin, ktorý natočí, bude najväčším filmom všetkých čias. Až tak bude skvelý.“

Umučenie Krista: Vzkriesenie
Zdroj: vanityfair.com

Zopakuje sa úspech prvého filmu?

Reakcia kritikov na pôvodný historický film bola menej ako priaznivá a mnoho z nich poukázalo skôr na všelijaké kontroverzie. Niektorým sa však zapáčil a svojou kvalitou si vyslúžil tri nominácie na Oscara (Kamera, Hudba, Makeup).

No hlavným aspektom je 16-ročná odmlka, ktorá nemusí mať na celkový výtvor pozitívny dopad. Predsa len, svet sa od roku 2004 podstatne zmenil a ľudia prestali tolerovať násilie a necitlivý obsah.

Mel Gibson sa od toho momentu taktiež zaradil na zoznam kontroverzných osobností, ktorých meno sa spája s opakovanými škandálmi. A síce so svojim najnovším počinom Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu so šiestimi nomináciami na Oscara uspel, Gibson sa stále vo filmovom priemysle považuje za niekoho, koho by ste na večierku celebrít mať nechceli.

Či to pokračovanie drámy Umučenie Krista zmení zatiaľ nevieme, ale všetko je na dobrej ceste k tomu, aby sme to zistili už v najbližších rokoch.

Bude podľa vás film Umečenie Krista: Vzkriesenie najväčším filmom v histórii? O vaše názory sa s nami nezabudnite podeliť dole v komentároch.

Zdroj: breibart.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -