Henry Cavill má na krku ďalší prepadák, šialená akcia v kinách zhorela

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Henry Cavill znovu pohorel v kinách

Henry Cavill nemá v kinách počas tohto roka práve veľký úspech. Ešte neprešli ani štyri mesiace a už pohorel druhý z filmov, v ktorých hrá hlavnú úlohu. Ako informuje MovieWeb, jeho novinka od režiséra Guya Ritchieho počas otváracieho víkendu zásadne zaostávala. Dokonca ju prekonali aj tituly, ktoré do kín prišli už o niekoľko týždňov skôr.

V uplynulý víkend do kín dorazil sľubne vyzerajú akčno-komediálny triler The Ministry of Ungetlemanly Warfare. Film sleduje špeciálne komando z druhej svetovej vojny, ktoré bolo vytvorené samotným Churchillom a Ianom Flemingom, neskorším autorom bondoviek. Sú utajovanou skupinou, ktorá je posielaná na misie, kam nemôžu nikoho iného poslať. A nesprávajú sa práve podľa etických zásad.

film in the grey
Zdroj: TMDB

Neetické komando nelákalo do kín (kde mohlo)

Okrem Cavilla si vo filme zahrali Alan Ritchson (Reacher), Henry Golding (Snake Eyes) či Eiza Gonzáles. Obsadenie, zaujímavý dej a prívlastky filmu ako „z reťaze utrhnutí Kingsmeni“ alebo „britskí Nehanební bastardi“ zaujali nemalé množstvo divákov. Hodnotenia zostávajú veľmi vysoké (94% na Rotten Tomatoes), druhou vecou sú však tržby z kín. Snímka si pri svojom 60 miliónov rozpočte za otvárací víkend odniesla iba 9 miliónov.

Jednoznačne ju prekonal horor Abigail, dokonca už aj niekoľko týždňov premietaný Godzilla a Kong. Jedným z dôvodov môže byť nešťastne zvolená stratégia distribúcie. Film nebol vydaný vo viacerých krajinách, obišiel domácu Veľkú Britániu či Kanadu. Smolu máme aj u nás, keďže do slovenských kín The Ministry of Ungetlemanly Warfare rovnako nepríde.

henry cavill argylle
Zdroj: TMDB

Druhý neúspech v tomto roku

Ide o druhý neúspech režiséra, s veľkým finančným neúspechom sa nedávno stretla aj Fortunova hra. Trápi sa však aj Henry Cavill, pre ktorého ide už o druhý veľký prepadák tohto roka. Tým prvým bola špionážna komédia Argylle od Matthewa Vaugna. Tá mala zárobok 96 miliónov dolárov, čím ani z polovice nevyrovnala rozpočet a propagačné náklady, ktoré sa vyšplhali až na 200 miliónov.

Ritchie však už spoločne s Cavillom chystá ďalší film, kde si niekdajší Superman zahrá po boku Jakea Gyllenhaala. Projekt má názov In The Grey a bude o dvojici operatívcov, ktorí sa zameriavajú na vyzdvihovanie osôb z nebezpečných oblastí a pri jednej z úloh narazia na ukradnuté milióny dolárov. Uvidíme, či sa týmto kúskom podarí do tretice zlomiť neúspech režisérovi aj hercovi.

Čo hovoríte na to, že Henry Cavill pohorel v kinách so svojim filmom už po druhý raz v tomto roku? Je vám ľúto, že si túto snímku nemôžeme pozrieť aj u nás? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -