Nájdete medzi nimi ikonické kúsky. Tieto seriály sú podľa kritikov a divákov preceňované

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najčítanejšie za 7 dní

Tieto seriály sú podľa divákov či kritikov preceňované

Seriálov je dnes ako húb po daždi. Skrátka priveľa na to, aby sme dokázali oceniť každý z nich. Tie z produkcie Netflixu či HBO sa však pravidelne dostávajú medzi mnohých divákov a aj keď väčšinou zbierajú pozitívne reakcie, nie všetci diváci sú spokojní. A svoje výhrady majú aj poprední kritici. Názory mnohých sa teda zhodujú v tom, že tieto seriály sú podľa niektorých divákov či kritikov preceňované. Aké dôvody ich k tomuto názoru viedli?

8. Rod draka (2022 až 2024)

Už po prvej sérii fenoménu menom Game of Thrones (2011 až 2019), mnohí diváci a kritici hovorili, že ide o jeden z najlepších seriálov svojej doby. A keďže autor celého diela George R. R. Martin rozpísal každý rod vo svojich samostatných knihách, všetci sme vedeli, že HBO neprestane točiť príbehy zo sveta Westerosu. A preto sme sa v roku 2022 dočkali Rodu Draka (2022 až 2024).

Očakávania boli priveľké na to, aby ich tvorcovia dokázali uspokojiť. Aj tento seriál disponuje výbornými hercami, perfektnými vizuálnymi trikmi a komplexným príbehom. Kvalitu Game of Thrones však nedosahuje.

Podľa portálu Guardian, robí seriál oproti svojmu predchodcovi hneď niekoľko chýb. Časové skoky nedovolia divákom stotožniť sa s postavami. Tie umierajú ako na bežiacom páse bez toho, aby boli diváci do toho nejako emočne zapojení. Kritici tvorcom Rodu Draka vyčítajú aj to, že postavy ako sú Rhaenyra či Alicent nie sú tak zaujímavé ako Cersei či Daenerys. Každopádne uvidíme, ako dopadne 2. séria a či Rod Draka kvalitou dobehne svojho „staršieho brata“.

7. Eufória (2019 až 2024)

Seriálov pre násťročných je v súčasnosti taktiež celkom dosť. Netflix vytvoril hit známy ako Sex Education (2019 až 2023), ktorý v minulom roku skončil. A ako priamu konkurenciu HBO vytasilo Eufóriu (2019 až 2024). Hlavnou hviezdou tohto seriálu je jedna z najznámejších herečiek súčasnosti Zendaya (Spider-Man, Duna). Tá si zahrala postavu drogovo závislej Rue Bennett a napriek tomu, že má Eufória dobre hodnotenia, pár chýb sa predsa len nájde.

Portál Screenrant vytvoril rebríček tých najväčších nevýhod seriálu, ktoré vypísali používatelia populárnej sociálnej siete Reddit. Títo diváci sú toho názoru, že niektoré postavy ako Fezco alebo Jules Vaughn sú nudné alebo nesympatické. Za nudnú označili dokonca aj hlavnú postavu Rue Bennettovú, ktorej boj so závislosťou nie je taký záživný, ako by ste čakali. Celkovo pôsobí seriál drsne a dramaticky, ale možno nie až tak zaujímavý s vzhľadom na to, že prezentuje násťročné postavy.

6. Westworld (2016 až 2022)

Seriál Westworld (2016 až 2022) z produkcie HBO sa po prvej sérii stal obrovským hitom. Zahrali si v ňom herecké hviezdy, ako sú Anthony Hopkins (Mlčanie jahniat) či Jeffrey Wright (Batman). Prvá séria sa taktiež považuje za jednu z tých vydarených. Recenzent magazínu Medium, David B. Morris ale uviedol, že už po 1. sérii sa dej seriálu začal rozpadať.

Morris totiž vo svojom článku tvrdí, že tvorcovia divákom nevysvetľujú detaily ohľadom párku plného robotov a len neustále pridávajú nové a väčšinou nepotrebné postavy. Naráža tým na to, že diváci tak prehliadnu neschopnosť scenáristov, kvôli známym hviezdam, ktoré tak prilákajú ešte väčšie masy divákov. Kvalita seriálu však od prvej série podľa jeho slov rapídne klesla. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -