Novinka Star Wars zbúrala rekord Disney. Na dno ju ale tlačí ostrá kritika

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Nový seriál Star Wars prekonal rekord, čelí aj kritike

Uplynulý týždeň bol na novinky výnimočne bohatý a okrem dvojice trailerov na Rod draka či prvej upútavky na Penguina sme sa konečne dočkali aj plnohodnotného predstavenia Star Wars: Akolytka. Seriál budí pozornosť predovšetkým svojím zasadením, keďže sľubuje doposiaľ najdetailnejší pohľad do tábora Sithov. Prvý trailer na novinku videlo rekordný počet ľudí, pre Disney má však míľnik trpkú príchuť. Star Wars: Akolytka sprevádza aj silná kritika.

Ako informuje Movie Web, trailer na seriálovú novinku Hviezdnych vojen za prvých 24 hodín videlo až 51,3 miliónov divákov. Ide o nový rekord v rámci seriálov Star Wars, kde Akolytka prekonala Mandaloriána, Ahsoku i Obi-Wana.

Čelí silnej kritike

Spoločnosť Disney sa s úspechom podelila na sociálnych sieťach, no úspech má aj odvrátenú stranu, ktorou je rozporuplné prijatie medzi fanúšikmi. Trailer totiž sprevádza aj negatívna vlna ohlasov, ktoré už teraz kritizujú odklon od kánonu, ale tiež woke propagandu. Časti divákov sa tiež nepáči, že kľúčovú rolu zastane afroamerická herečka, ktorou je Amandla Stenberg.

Veľkú vlnu kritiky cítiť aj na YouTube, kde na trailer negatívne reagovalo270-tisíc používateľov. Spokojnosť s Akolytkou, naopak, vyjadrilo iba niečo cez 155-tisíc sledujúcich. Množstvo divákov sa v komentári vyhráža, že novinku Star Wars nielen odignoruje, ale bude jej po vydaní dávať nízke hodnotenia. Už teraz je teda jasné, že Akolytka po premiére v lete tohto roka bude terčom review-bombingu.

Predstaví začiatok konca Jediov

Príbeh seriálu sa odohráva v ére Vysokej republiky, ktorá je pre fanúšikov Star Wars relatívne nová, a predstavuje úplne nové postavy. Seriál sľubuje osem epizód, pričom každá bude mať približne 30 minút. 90-sekundový trailer skrýval viacero zaujímavých tajomstiev, ktoré sme analyzovali v samostatnom článku.

Hlavnou postavou nového Sithského zloducha je Mae, ktorú hrá Amandla Stenberg. Príbeh sleduje cestu rešpektovaného majstra Jedi, ktorého stvárňuje Lee Jung-jae, pri odhaľovaní série vrážd Jediov, čo ho vedie ku konfliktu so svojím bývalým padawanom a odhaleniu moci Temnej strany. Star Wars: Akolytka štartuje na Disney+ 5. júna prvou dvojicou epizód, následne bude vydávaný v týždennom formáte.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -