Zabudnite na svetelné meče. Nová Star Wars hra ukazuje nadupaný vizuál a nové mechaniky

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Star Wars Outlaws v príbehovej ukážke

Pre fanúšikov Hviezdnych Vojen je jedným z najočakávanejších projektov terajšieho kalendárneho obdobia novinka od skúseného Massive Entertainment. Star Wars Outlaws v produkcii francúzskeho Ubisoftu práve teraz predstavil príbehový trailer odhaľujúci naratívne pozadie. Ako projekt aktuálne pôsobí?

Zmienené vývojárske zoskupenie už viac ako dekádu aktívne spolupracuje so známym vydavateľom. Pomáhali pri Assassin’s Creed: Revelations či Far Cry 3. Pravdepodobne ich ale poznáte vďaka kooperatívnej záležitosti Tom Clancy’s The Division či ešte ambicióznejšiemu pokračovaniu tohto univerza. V oboch prípadoch šlo o nadpriemerné strieľačky ťažiace z neopozeraného prostredia a solídneho pocitu zo streľby.

Následne nám pri konci minulého roka priniesli priemernejšie Avatar: Frontiers of Pandora. To si užili najmä fanúšikovia generických akcií so schematickým konceptom, avšak v rámci svojho zasadenia šlo o príjemnú oddychovú hru s naozaj úchvatným svetom. Ten, ako už názov napovedá, čerpá z fantastickej planéty vizionára menom James Cameron.

Už o pár mesiacov ich ale čaká ďalšia veľká skúška. Pod ruky sa im totiž dostalo Star Wars s gigantickou (a pomerne rozhorčenou) fanúšikovskou základňou. Otázne je či sa im podarí priniesť pútavý príbeh v dobe, kedy väčšina produktov pod touto značkou trpí skutočne lenivými scenármi sústreďujúcimi sa primárne na šírenie žiadaného politického kontextu. Aj Outlaws bude v niečom poplatný terajšej dobe.

Jabba the Hutt a vesmírni gangstri

Hrateľnosť akčného titulu bola odhalená už pred nejakou dobou. Vieme preto, že môžeme očakávať dynamický svet plný zaujímavých kreatúr. Takisto ide o obdobie, kedy fiktívnemu vesmíru tvrdou rukou vládlo zákerné impérium na čele s ikonickým antagonistom Darth Vaderom. Konceptuálne teda pôjde o typickú open world strieľačku, s ktorou má Massive Entertainment bohaté skúsenosti. Nečakajte žiadne svetelné meče, skôr stealth kombinovaný s veľkými prestrelkami. Zrejme nám autori doručia slušný produkt. Ostatne, veľmi podobne tomu bolo aj pri ich minulej tvorbe.

Aktuálne sa Star Wars projekty venujú výhradne ženským hrdinkám, pričom muži sú z početných seriálov alebo filmov takpovediac vytlačení. Stačí si spomenúť na katastrofálne prijaté The Acolyte, ktoré túto politiku dotiahlo do absolútneho extrému, napriek hlučným názorom komunity. Outlaws má taktiež ústrednú protagonistu s menom Kay Vess, avšak, minimálne v traileri, otravné pretláčanie woke ideológie nefiguruje. Hrdinku čakajú dobrodružstvá naprieč planétami, no aj tuhí súperi bažiaci po jej smrti.

Zo známych tvári sa objaví napríklad slizký Jabba, ktorý svojím vizuálnym stvárnením adekvátne odpudzuje, čo aj je jeho úlohou. Primárne by však malo ísť o fanúšikovské odkazy, nakoľko dej sa venuje novým, doposiaľ nespoznaným, postavičkám posúvajúcim dej vpred.

Star Wars Outlaws
Zdroj: pcgamer.com

Titul dorazí v lete

Star Wars Outlaws k nám dorazí už toto leto. Presnejšie ho hráči môžu očakávať 30. augusta 2024. Dopĺňame, že ak si zakúpite Gold edíciu počinu, k hraniu sa dostanete o celé tri dni skôr. Na prírastok do populárneho žánrového sveta by sa mali chystať majitelia osobných počítačov a konzol PlayStation 5, Xbox Series S i Xbox Series X.

Uvidíme ako titul vo finále dopadne, no aktuálne pôsobí zábavne. Záleží či nebude trpieť prehnaným grindom, ktorým sú opradené takmer všetky novšie záležitosti vydávané Ubisoftom. Napriek tomu ide o vizuálne atraktívne dielo, ktoré by snáď mohlo fungovať ako príjemný balzam na fanúšikovskú dušu po negatívnejšie prijatých seriáloch. Viac nám však prezradí až stanovený dátum vydania.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -