Neverte všetkému, čo vidíte. Ukážka na temný Star Wars seriál ukrýva vzrušujúce tajomstvá (analýza)

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Trailer na The Acolyte – vysvetlenie a kľúčové postavy

Fanúšikov Star Wars v utorok náramne potešila ukážka na najbližší seriál, ktorý nás zavedie do doteraz neprebádanej éry praďalekej galaxie. Trailer na The Acolyte ukázal dôležité momenty, ktorých vysvetlenia teraz prinášame. Zároveň sa pozrieme na to, ktoré postavy nám sa nám v ukážke odhalili.

Hlavnou tvorkyňou seriálu je Leslye Headlan, ktorá sľubovala, že sa tentokrát pozrieme viac na Sithov a záporné postavy budú viac v popredí. Zároveň hovorila aj o úplne inom žánri, ktorý bude až mysterióznym trilerom. Video jasne dokazuje, že presne takéto zasadenie máme čakať. Zároveň sme vedeli, že sa bude seriál odohrávať ešte pred prequelovou trilógiou, teraz poznáme aj presnejšie zasadenie do vesmíru Star Wars.

Presné zasadenie aj hrozba ústrednej postavy

Dej je zasadený do obdobia High Republic, ktoré trvalo medzi rokmi 500 až 100 BBY (Before Battle of Yavin). Vďaka Jedi majstrom a ich trénovaniu younglingov môžeme zasadiť príbehy do Zlatej éry, ktorá bola 132 až 100 rokov predtým, ako sme videli udalosti filmu Hviezdne vojny: Epizóda I – Skrytá hrozba.

Centrálnou postavou je Amandla Stenberg ako Mae. Pôjde o značne morálne rozpoltenú postavu, ktorá by mohla stáť na šedej strane (teda nie úplne Jedi ani Sith). Zatiaľ vieme povedať len toľko, že to vyzerá, že to hrá na obe strany. Bývala padawankou, ktorá sa nechala zlákať temnou stranou. Jednou z ústredných liniek seriálu sú vraždy Jediov a vyzerá to tak, že je za nimi práve ona.

Carrie-Anne Moss ako majsterka Indara

star wars carrie-anne moss
Zdroj: Lucasfilm

V ukážke si Mae zrovnala sily s majsterkou Indarou. Stvárňuje ju Carrie-Anne Moss, ktorú poznáme hlavne ako Trinity z Matrixu. Bojové skúsenosti bude využívať aj tu, táto postava sa totiž zriekla svetelných mečov a bojuje iba rukami. Zdá sa, že aj tak bude poriadne silnou súperkou.

Lee Jung-jae je majster Sol

Spomenuté vraždy prichádza vyšetrovať majster Sol, ktorého si zahrá Lee Jung-jae známy zo Squid Game. Na začiatku ho vidíme ako učiteľa v časoch mieru, ktorý rozumie záležitostiam Sily. Aj preto bol poslaný na vyšetrovanie, kde dokáže odhaliť aj to, čo iných mohlo zaviesť (a zároveň ide o adresovanie divákom, že udalosti zobrazené v traileri môžu byť zavádzajúce).

Vernestra Rwoh potešila skalných fanúšikov

Vernestra "Vern" Rwoh The Acolyte
Zdroj: Star Wars

Skalní fanúšikovia Star Wars jasali pri jednej konkrétnej postave, keď videli trailer na The Acolyte – ostatní zrejme potrebujú vysvetlenie. Ide o Vernestru Rwoh, ktorú hrá Rebecca Henderson (Russian Doll). Vidieť ju mohli opakovane v knihách či komiksoch, preto je vynikajúcou správou, že sa prvýkrát objaví na obrazovkách. Kým v novelách je takmer vždy zobrazovaná v jej mladších rokoch, tu ju vidíme o celé dekády neskôr.

Začína ako zázračné dieťa, ktoré malo najsilnejšie spojenie so Silou, aké dovtedy ľudia videli. Ako tínedžerka bola do Sily takmer až zamilovaná a často sa predvádzala svojimi skúsenosťami so svetelným mečom.

Časom jej moc ešte silnela, a preto mala v neskorších rokoch prednostné postavenie v Koncile, kde bola nielen často vypočutá, ale aj vysoko rešpektovaná. Hovorí sa, že práve vďaka nej inštitúcia tak dlho prežívala a ide jednoznačne o najsilnejšiu Jedi bojovníčku tej doby.

Matka Aniseya, vodkyňa radu Čarodejníc

matka Aniseya jodie turner-smith acolyte
Zdroj: Star Wars

Po Nočných sestrách uvidíme aj ďalší rád mágiu ovládajúcich žien. Jodie Turner-Smith sa tu objavuje ako Matka Aniseya, ktorú oficiálna Star Wars databáza popisuje ako „vodkyňu skupiny Čarodejníc, ktoré si vážia svoje nezávislosť a zachovanie svojej viery a síl.“ Okolo nej môžeme vidieť niekoľko členov rádu, nevieme však, či budú inklinovať k svetlej alebo temnej strane Sily.

Wookie majster spojený s Chewbaccom

wookie Kelnacca chewbacca star wars
Zdroj: Star Wars

Nielenže ďalej vidíme wookieho, ale rovno ide o Wookie, ktorý je Jedi majstrom. Kelnacca je zatiaľ úplne novou postavou, zaujímavosťou však je, že si ho zahrá Joonas Suotamo, ktorý po Peterovi Mayhewovi prebral rolu Chewbaccy v prequelovej trilógií. Žeby sa nám aj týmto snažili naznačiť skryté spojenie?

Planéta Luka Skywalkera či pôvody Darth Sidiousa?

Trailer the Acolyte postava
Zdroj: Lucasfilm

Jeden moment, pri ktorom by si trailer na The Acolyte zaslúžil vysvetlenia, je tajomná planéta ku koncu. Mae v nej čelí neznámej skrytej postave, pozornosť divákov však uchvacuje, že sa skalnaté prostredie nápadito ponáša na Ahch-To. To je planéta, na ktorú odišiel Luke Skywalker do samoty, ako sa odhalilo vo filme Sila sa prebúdza.

Otázniky však vyvoláva hlavne tajomný obrys. Dlho sa špekulovalo o tom, či by sme mohli v tomto seriáli vidieť aj pôvod Darth Sidiousa. To, že by to mohol byť malý Palpatine nie je veľmi pravdepodobné, keďže by musel mať v prequeloch viac ako 100 rokov. Tu by sa však mohlo ísť viac do hĺbky. Možno sa konečne pozeráme na jeho neslávneho učiteľa, Darth Plagueisa.

Spoznávame ešte viac nových postáv

Náhľad sme dostali aj na trojicu nových postáv. Prvým je Charlie Barnett ako rytier Jedi Yord, ochranca chrámu Jediov, ktorý vždy nasleduje pravidlá. Dafne Keen si zahrá jednu zo žiačok majstra Sola menom Jecki, ktorá je napol človekom a napol Theelinom (rasa prvýkrát predstavená v Návrate Jedia). Posledným je Manny Jacinto ako Qimir, niekdajší pašerák, ktorý sa stal obchodníkom a ktorý sa teraz zapletie do galaktického konfliktu.

Všetky zverejnené postavy a udalosti podnecujú fanúšikov, aby sa ešte viac tešili na seriál The Acolyte. Jeho premiéra je stanovená na 5. júna, vtedy prídu na Disney+ dve úvodné epizódy.

Čo hovoríte na odhalenia, ktoré priniesol trailer na The Acolyte a ako sa vám pozdávajú naše vysvetlenia? Poznali ste niektoré zo spomenutých postáv? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: collider.com; denofgeek.com; starwars.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -