Pôvodné časti nás bavia už desaťročia. Milovaný sci-fi seriál sa vracia v plnej paráde

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Obľúbený seriál je späť

„Všetci sú mŕtvi, Dave“, hlásil palubný počítač Holly v azda najznámejšom britskom sci-fi komediálnom seriáli (britcome). No už viac nie, pretože Červený trpaslík je späť. Portál RadioTimes priniesol informáciu priamo od jedného z pôvodných tvorcov, že príbehy posádky tejto ťažobnej lode budú pokračovať. Teda, predkračovať. V príbehu sa totiž ponoríme na samotný začiatok.

Dostaneme sa teda ešte pred obdobie, v ktorom ešte neubehlo trilión rokov. Dokonca ešte späť ako Rimmer (Chris Barrie) nezabil celú posádku lode rádioaktívnym žiarením. Teda okrem nižšieho dôstojníka a flákača Listera (Craig Charles). Ešte skôr, do dôb, kedy ťažobná loď spoločnosti Jupiter len začala podnikať svoje cesty do kozmu. Pôjde teda o prequel.

posádka červený trpaslík
Zdroj: BBC Two

Zoberie nás skôr ako na začiatok

Jeho názov v pôvodnom znení je Red Dwarf: Titan. Ústredná dvojica už bude bývať v rovnakej kajute, dočkáme sa tiež mladšieho obsadenia. Jedna z ciest ich zavedie na planétu Titan. Tá je plná pochybných zákutí, temných uličiek a špinavých námestí, jednoducho ideálne prostredie. Ak by to nestačilo, dostanú varovanie z tajomného zdroja, čo nemôže dopadnúť inak ako radou nových eskapád.

Takto seriál popisuje jeden z jeho tvorcov Rob Grant. Vyhlásenie prvý raz vykonal na akcii s názvom BFI’s Comedy Time Travel Special Event – Veľká Británia totiž má vlastné podujatie o komediálnych projektoch s cestovaním v čase. Okrem seriálu plánujú vydať dobrodružstvá aj v knižnej podobe. Tvorca s humorom dodal dodal, že tam hercov preobsadiť nemusia.

Takmer neprišiel kvôli hádkam tvorcov

Menej radostnou správou je, že tak bude absentovať Kocúr, ktorý ešte neprešiel svojou evolúciou. Na druhej strane sa ale ukáže Kochanska v celej svojej kráse a uvidíme, ako sa ukáže palubný počítač, ktorého IQ ešte nezdegenerovalo zo 6000 (a kto mu prepožičia tvár). Herci z pôvodného obsadenia by mali mať podľa slov tvorcu len cameo role.

Skvelou správou pre stálych fanúšikov je prequel aj preto, že sme sa ešte pred pár rokmi mohli obávať, že z tohto sveta už nikdy nič neuvidíme. Grant totiž od roku 1988 pracoval na seriáli s Dougom Naylorom. Ich cesty sa však v 90. rokoch rozišli a nechovali k sebe práve najvrúcnejšie vzťahy. Dokonca ich posledné roky poznačil aj súdny spor o práva. Ten sa však podarilo v marci tohto roka urovnať. Nachystajte kvetináče, Červený trpaslík je späť.

Ste fanúšikmi seriálu Červený trpaslík? Čo hovoríte na to, že dostane prequel a pozrieme sa na mladšie verzie Rimmera a Listera? Pozriete si aj tento kúsok? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: radiotimes.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -