Neskutočná dávka nostalgie. Ikonický seriál Xena je konečne online

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Xena konečne online

„Za časov dávnych bohov…“ sú určite slová, ktoré si pamätá zo svojho detstva nejeden Slovák. Práve nimi sa začínal legendárny seriál o hrdinke, ktorú spozná okamžite každý. Pre navodenie tej správnej nostalgie prichádza výborná správa. Ikonická Xena sa konečne dostáva online, ako informoval portál SameGame. Kde si ju môžeme pozrieť?

Herečka Lucy Lawless sa prvý raz ukázala ako táto postava v nemenej kultovom seriáli Hercules, kde si zahral Kevin Sorbo. Pôvodne išlo o záporáčku, obľuba bojovníčky u fanúšikov však spôsobila nielen jej transformáciu v smelú hrdinku. Dostala vlastný seriál, ktorý, paradoxne, prekonal aj ten pôvodný. Kým sa Hercules vysielal medzi rokmi 1995 až 1999, jeho náprotivok so silnou ženskou hrdinkou to zvládol až do roku 2001.

xena hercules
Zdroj: YouTube / Warper Factory

Revolučný seriál v nejednom smere

Celkovo sa tak na obrazovkách objavilo 134 epizód v šiestich sériách. Príbehy z mýtického starovekého Grécka a legendárne cesty zaujali hneď niekoľké generácie. Dostávali sme epické súboje, zápolenia pochádzajúce priamo z bájok a iných príbehov, ale aj pokrokové romantické vzťahy. Veď kto by len spochybňoval, že to hlavnej postave svedčalo s jej spoločníčkou Gabriele, ktorú si zahrala Renée O’Connor.

Zaujímavosťou je, že na seriáli sa podieľal aj Sam Raimi ako producent, neskorší tvorca Spider-Mana s Tobeym Maguirom. Nakrúcalo sa vo veľkom na Novom Zélande, čo bol prvý náznak obľúbenosti tejto lokality u filmárov. Veď predsa v rovnakom roku, ako skončila Xena, prišiel prvý Pán prsteňov

xena gabriele
Zdroj: themoviedb.org

Pôvodná kvalita pre poriadnu nostalgiu

Je tak mnoho dôvodov, prečo si seriál opätovne pozrieť, preto je výbornou správou, že ho teraz nájdeme online. Streamovacia služba SkyShowtime ho zaradila do svojej ponuky, kde sa pridáva k ďalším legendám ako sú Knight Rider alebo Columbo. Momentálne tam môžeme nájsť prvú sériu s 24 epizódami.

Ak by sme ale očakávali, že sa Xena objaví online vo vylepšenej podobe, zrejme by sme zostali sklamaní. Žiadne 4K, dokonca ani Full HD sa nekoná. Uvedená je v pôvodnom rozlíšení, dokonca ešte s pomerom strán 4:3. Rovnako je na tom aj zvuk, namiesto Dolby dostávame jednoduchý stereo mix.

Zarytejší diváci to však môžu považovať za výhodu. Vizuál ako z videokazety predsa navodí tú správnu dávku nostalgie. Odhliadnuc od kvality je predsa vždy skvelé sa pozrieť na Xenu oháňať sa chakramom, vyzývať na súboje samotných bohov a opäť si zažiť „silu, vášeň, nebezpečie“.

Hltali ste tiež tento seriál ako deti? Pozriete si Xenu aj teraz na streamovacej službe, v pôvodnej kvalite? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: samegame.com, skyshowtime.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -