Seriál Zaklínač mení obsadenie kľúčovej postavy pre druhú sériu. Koho sa táto zmena týka?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Zaklínač mení obsadenie kľúčovej postavy

Druhá séria populárneho fantasy seriálu podľa knižnej predlohy Zaklínač mení obsadenie postavy pre druhú sériu. Ide o pomerne dôležitý charakter, nakoľko ide tiež o jedného zo zaklínačov. Jeden z hercov totiž od svojej role odstúpil. Čo je toho dôvodom?

Kastingy na role a obsadenie úloh skončilo už vo februári tohto roka. Kým sa však produkcia stihla naplno rozbehnúť, tak bola v marci zastavená kvôli rozširujúcej sa pandémii koronavírusu. Bol to prvý rozsiahlejší seriál vo Veľkej Británii, ktorý to urobil. Dôvodom bolo, že jeden zo štábu, Kristofer Hivju, bol pozitívne testovaný. Druhá séria sa však začala opäť nakrúcať od 17. augusta.

zaklinac eskel
Zdroj: superherohype.com

Geraltov najbližší priateľ bol preobsadený

Netflix ešte 21. februára ohlásil 7 rolí, do ktorých boli vybraní herci. Jedným z nich bol Thue Ersted Rasmussen. Ujal sa úlohy Eskela, ktorý je zaklínačom zo školy Vlka. Disponuje silnými magickými schopnosťami a čo je veľmi dôležité – bol Geraltovi, bielemu vlkovi, najbližším priateľom. Podľa jeho vlastných slov mu bol niečo ako bratom.

Aj napriek tomu, že fantasy dráma obnovila svoje natáčanie v Arborfield Studios, stále sa dejú zmeny. Rasmussed musel totiž od svojej role odstúpiť a prenechať žezlo inému hereckému kolegovi. Dôvodom je tiež to, že ho zasiahol COVID-19. Na svojom Instagrame zverejnil príspevok, v ktorom hovorí o tom, že mu to síce láme srdce, ale že je šťastný za chvíle, ktoré mohol stráviť na pľaci.

Poďakoval sa zároveň všetkým fanúšikom, ktorí mu poslali podporné správy. Napísal, že celej produkcii ďalej drží palce a praje im šťastie. Vyjadril sa, že si myslí, že druhá séria bude skvelá a na záver si ešte zavtipkoval, že si ju aspoň môže pozrieť ako fanúšik a nie ako zaklínač.

View this post on Instagram

😥🙏🐺⚔️ #witchernetflix #eskel #covid_19

A post shared by Thue Rasmussen (@thuerasmussen) on

Voľba padla na mladého Švajčiara

Zaklínač teda musel zmeniť obsadenie tejto postavy a voľba padla na mladého Basila Eidebenza. Tento švajčiarsky herec nám môže byť známy predovšetkým so seriálov Victoria či The Athena. Vidieť sme ho však mohli aj v kanadskom thrilleri X Company alebo veľmi ospevovanej Favoritke. Podľa dostupných správ sa do práce naplno vrhol a už teraz natočil niekoľko scén.

zaklinac bazil
Zdroj: redanianintelligence.com

Druhá séria populárneho seriálu podľa knižnej predlohy Andreja Sapkowského tiež dorazí na Netflix. O adaptáciu sa postaral výkonný producent Lauren Schmidt Hissrich a seriál si získal obrovskú sledovanosť. V hlavnej úlohe Geralta z Rivie sa objavil herec Henry Cavill.

V druhej sérií sa logicky vrátia aj úlohy Yennefer, ktorú stvárni Anya Chalotra či Ciri, ktorú hrá Freya Allan. Chýbať nebude ani fanúšikmi obľúbený Joey Batey v úlohe Jaskiera. Dúfajme, že pandémia už seriál viac nezasiahne a tak sa jeho produkcia nebude spomaľovať. Netrpezlivo totiž čakáme na pokračovania, o to napínavejšie, že vieme, že na ceste už je aj spin-off. Ten si streamovací gigant objednal ešte v júli.

Myslíte si, že Zaklínač získal do spomínanej role správneho herca? Poznáte ho a videli ste ho už v niektorom z jeho predošlých filmov? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -