Videoherná séria Yakuza dostane vlastnú filmovú adaptáciu. Čo od nej čakať?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Yakuza ako film

Populárna videoherná séria Yakuza dostane vlastný film. Hráči, ktorí majú radi túto ságu od Segy, budú môcť nachvíľu odložiť svoje ovládače a pohodlne sa posadiť k obrazovkám, či pri plátno. Tvorcovia ju chcú preniesť do tejto podoby, keďže sa zrejme podarilo prelomiť kliatbu herných adaptácií. Za to môže hlavne Ježko Sonic, ktorého film priniesol začiatkom tohto roka neočakávaný úspech.

A práve za ním stále rovnaká spoločnosť, ako za touto franšízou. Sega sa spojila so štúdiami 1212 Entertaiment a Wild Sheep Content. Do čela produkcie sa postavili Erik BarmackRoberto Grande a Joshua Long. Adaptácia do filmovej podoby si momentálne hľadá autorov, ktorí k nej prinesú scenár.

yakuza kiryu
Zdrj: polygon.com

Cesta k pomste vedie cez Yakuzu

Yakuza ako videohra je značka, ktorá prvý raz prišla v roku 2005 na PlayStation 2. Sleduje príbeh Kazuma Kiryu, ktorý bol práve prepustený z väzenia po odpykaní si 10-ročného trestu. Hľadá pravého vinníka, ktorý môže za vraždu jeho otca a teda patriarchu celého ich klanu. Okrem toho bolo ale jeho rodine ukradnutých $100 milónov a do honby za nimi je zatiahnuté celé podsvätie.

Kiryu je tak vtiahnutý do starého sveta, do ktorého kedysi patril – do bezzákonného sveta Yakuzy. Hra si za tie roky získala obrovský úspech, o čom svedčí aj fakt, že existuje 7 priamych pokračovaní a niekoľko spin-offov. Je pravda, že sa od svojho počiatku mierne odklonila od svojich koreňov, ale možno práve aj vďaka tomu prináša čoraz viac zábavy.

yakuza hra
Zdroj: gamerevolution.com

Výborný materiál na filmové spracovanie

Podľa toho, čo sa však v nej odohráva, je Yakuza rozhodne dobrým materiálom pre film. Zástupca spoločnosti 1212 dokonca povedal v nedávnom rozhovore pre Variety, že je nadšený tým, ako sa v nej rozpráva príbeh. Navyše sa mu páčia aj komplexné postavy a unikátne prostredie, takže si myslí, že to pre divákov prinesie zážitok, ktorý len sotva dovtedy videli.

Ságu Kazuma Kiryu popisuje ako mix kinetickej akcie s prienikmi komédie. Odlišujú sa pri ňom štýly, ktorými sa rozpráva a hrdina je stále na napínavej ceste k vykúpeniu. A to je podľa filmárov už dostatočne skvelým, akoby predurčeným materiálom na filmové spracovanie. V každom prípade sme zvedaví, ako tento projekt dopadne a ešte sa vyvinie.

Páči sa vám myšlienka na Yakuza film? Poznáte túto sériu a užili ste si s ňou nejakú zábavu? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -