Poznáme dôvod zrušenia filmu Batgirl! Boli skúšobné premietania naozaj také zlé?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Boli skúšobné premietania Batgirl zlé?

Nové vedenie spoločnosti Warner Bros. sa rozhodlo rušiť pripravované filmy. Jeden z nich pochádza z DC univerza a sústreďovať sa mal na Barbaru Gordon ako hrdinku. Po prvom uvedení film údajne nedopadol práve najlepšie. Boli však naozaj skúšobné premietania Batgirl také zlé, alebo sú dôvody iné?

Snímka nám mala predstaviť Leslie Grace ako jednu z ochrankýň Gothamu. Dcéra komisára Gordona (ktorého tu hral J.K. Simmons) mala bojovať so zloduchom s alteregom Firefly. Toho mal hrať Brendan Fraser. Samozrejme, objavil by sa aj Batman, tu by to bol Michael Keaton.

Batgirl nebude vydaná
Zdroj: theverge.com, cbr.com, filmaffinity.com + vlastná úprava

Z kín, cez streamovaciu službu, k nevydaniu

Pôvodne zmenilo štúdio plány a namiesto vydania v kinách chceli film uviesť na streamovacej službe HBO Max. Nakrúcanie skončilo v marci a teraz bola snímka v postprodukcii. Výroba doteraz stála 90 miliónov dolárov, o to šokujúcejší je krok, že sa ho WB Discovery rozhodli nevydať. Ich odôvodnením bolo, že sa chcú sústreďovať na veľké udalosti pre kiná a vytvárať jednotný vesmír.

Informácie sa samozrejme šíria internetom rýchlo a takto prišli aj správy, že film prepadol u divákov na testovacom premietaní. Vybranému publiku bola snímka pustená, samozrejme ešte bez dokončených vizuálnych a digitálnych efektov. Portál The Hollywood Reporter ale prináša report, že tieto správy boli značne nadnesené.

Batgirl kostým
Zdroj: headtopics.com, instagram.com

Skóre nebolo vôbec také zlé

Premietanie na skúšku totiž prinieslo pre film skóre 60. Nie je to práve najlepšie, ale rozhodne nie je zlým. Len pre príklad, horor To z roku 2017 mal rovnaké hodnotenie. Doteraz ide o hit, ktorý si zarobil v kinách 701 miliónov dolárov po celom svete. Ak by jeden dôkaz neskončil – s takmer rovnakým diváckym ohlasom sa stretol aj Shazam: Fury of the Gods.

Preto stále zostáva otázkou, prečo bol zrušený práve tento film. Jedným z možných vysvetlení je aj ďalšie vyjadrenie osôb zo štúdia. A to, že snímka patrila do takzvaného SnyderVerse. Toho sa, podľa dohadov, snažilo zbaviť. Avšak skúšobné premietania Batgirl, ktoré nedopadli zle a aj tak bola vymazaná, dokazujú, že to tak naozaj je.

Simmons Batgirl
Zdroj: gique.media

Krok k zbaveniu sa SnyderVerse?

Navyše, je tu ešte silnejší dôkaz. Dokumentárna filmárka Leslie Iwerks chcela priniesť projekt o histórii DC filmového sveta. Oslovila preto štúdio WB, aby mohla použiť kúsky z Justice League. Na mysli teraz máme verziu z roku 2021, teda práve Snyderov zostrih, ktorý si fanúšikovia vydupali.

Portál Rolling Stone priniesol šokujúcu odpoveď štúdia. Takto znie správa, ktorú podali:

„Technicky, Batgirl bola súčasťou takzvaného SnyderVerse, dôkazom je, že J.K. Simmons, ktorý tu hrá komisára Gordona, hral postavu aj v Snyderovom zostrihu Justice League. Aby poskytli ďalšie znamenie ako ďaleko sa dištancujú od Snydera – nedávno sa dokumentaristka Leslie Iwerks dotazovala na licencované použitie klipov z Justice League z roku 2021 pre jej film o histórii DC. Dostala odpoveď, že je iba jedna verzia Justice League – tá z roku 2017.“

Whedonova Justice League je opäť tá správna?

Takže súčasné vedenie Warner Bros Discovery, na čele ktorého je generálny riaditeľ David Zaslav, dáva najavo, že iba verzia Justice League od Jossa Whedona je tá správna pre DCEU. To znamená, že skutočne úplne ignorujú Snyderovu víziu a snažia sa zbaviť všetkých projektov, ktoré s ňou súvisia. Preto sme prišli aj o filmovú Batgirl.

Čo hovoríte na skóre, ktoré priniesli skúšobné premietania Batgirl? Dokazujú aj vám, že to stačilo na vydania? Ako reagujete na ďalšie dôkazy o vymazaní SnyderVerse? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -