Masívna kauza na spadnutie. Joker 2 má problém s platovou nerovnosťou, búšia aktivisti

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Spustí Lady Gaga kauzu ohľadom platu?

Hollywood by mohla čakať ďalšia kauza, tento raz bude jej strojcom Lady Gaga. Ako správne poznamenal portál FandomWire z dostupných zdrojov, tento priemysel tiež zasahuje veľká nerovnosť. Hviezda by tam mala za chystaný film zinkasovať o polovicu menej ako jej herecký kolega. Aktivisti za rovnaké práva medzi pohlaviami vyjadrujú silné nesúhlasy a sú pripravení zbrojiť, ak nedostanú vysvetlenie.

Vieme, že speváčka a herečka stvárni dôležitú rolu v pripravovanom filme Joker: Folie à DeuxIde o pokračovanie úspešnej a značne unikátnej komiksom inšpirovanej snímky z roku 2019. Tá sa pozrela na postavu Jokera ako na človeka upadajúceho do šialenstva, ktorý je silne nepochopený svojím okolím.

joaquin phoenix joker
Zdroj: themoviedb.org

Za film inkasuje o polovicu menej ako jej mužský kolega

Režisér Todd Phillips všetkých na začiatku minulého leta prekvapil, keď potvrdil, že druhý diel bude mať netradičnú formu. Bude muzikálom. Pravdou je, že všestranne nadaná umelkyňa a popová hviezda, ktorá ma na svojom konte až 363 ocenení, sa do takejto snímky skvele hodí.

Preto nejedného jej priaznivca prekvapilo, keď sme sa počas augusta prostredníctvom Bussiness Insider dozvedeli, akú čiastku si za túto snímku odnesie. Bude to 10 miliónov amerických dolárov, čo neznie ako malé číslo. Stále však ide o polovicu toho, čo si odnesie Joaquin Phoenix, predstaviteľ titulného Arthura Flecka. Ten za film zinkasuje 20 miliónov dolárov.

lady gaga harley quinn joker
Zdroj: themoviedb.org

Ak nedostanú odôvodnenie, začnú aktivisti zbrojiť

Aktivisti za genderovú rovnosť pri platoch tak začali chystať svoje zbrane a hľadajú dôvody, ktoré by za tým mohli byť. Tie pritom môžu byť jednoznačné. Phoenix predsa len stvárňuje hlavnú postavu, ktorá bola poriadne ustanovená prvou časťou a stále ide o väčšie meno vo filmovom biznise.

Gaga síce bude kráľovnou zločinu Gothamu Harley Quinn, je však veľmi pravdepodobné, že bude mať podstatne menej času na plátne ako jej kolega (a možno koniec koncov aj o polovicu). Produkčné náklady, ktoré sa podľa Variety už teraz vyšplhali nad 150 miliónov aj kvôli náročným muzikálovým sekvenciám, sú ďalším dôvodom pre jej zdanlivo „nízky“ honorár.

Jokera s Harley Quinn uvidíme budúci rok

Kauzu, ktorú by mohli rozpútať aktivisti, zatiaľ samotná Lady Gaga nijako nekomentovala. Možno si sama uvedomuje, že polovičný šek je oprávnený vzhľadom na silné meno herca v hlavnej úlohe či skúseného režiséra, ktorý tiež zinkasuje 20 miliónov. Od neho pochádza séria Vo štvorici po opici či Obchodníci so smrťou. Jeho druhý vstup do mysle šialeného Arthura Flecka si budeme môcť pozrieť v kinách od 3. októbra 2024.

Čo si myslíte o nižšom plate Lady Gagy vy? Je to vzhľadom na spomenuté dôvody oprávnené, alebo by ste sa pripojili k aktivistom v ich zbrojení za rovnosť s jej kolegom? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: fandomwire.com; bussinessinsider.com; variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -