Todd Phillips sa snaží zlepšovať nálady ohľadom DC. Joker 2 tak dostáva dátum vydania

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Joker 2 má známy dátum vydania

DC projekty sa aktuálne rušia vo veľkom. Prišli sme o Arrowverse, filmová Batgirl nebude vydaná ani na streamovacej službe. Nálady ohľadom tohto komiksového univerza sa snaží vylepšiť režisér Todd Phillips. Ako reakciu na spomínané dianie sa rozhodol zverejniť pre film Joker 2 dátum vydania.

Prvý film prišiel v roku 2019 a priniesol unikátny pohľad na známeho záporáka. V podaní Joaquina Phoenixa sa sústreďuje na Arthura Flecka, muža s mentálnou poruchou. Kvôli nej upadá čoraz viac do šialenstva, keď je nepochopený spoločnosťou a ľuďmi v jeho meste.

joker 2
Zdroj: spamchronicles.com

Mimoriadne úspech jednotky

Veľký divácky úspech ešte podčiarkli zisky v kinách. Už október, kedy prišiel do kín, priniesol do kás 96,2 milióna dolárov. Celkovo do dnešného dňa zarobil 335,4 milióna a tak ide o najziskovejší komiksový film s R-kovým hodnotením. Navyše si získal aj dvoch Oscarov – najlepší soundtrack, ktorý zložila Hildur Guðnadóttir a za najlepšieho herca v hlavnej úlohe. Celkovo bol však nominovaný až na 11 cien, vrátane tej za najlepšieho režiséra.

Tvorca a herec v hlavnej úlohe teda už dlhšie pracovali na tom, aby prišla aj druhá časť. Tento rok v júni nám konečne oficiálne potvrdili, že sa tak deje. Realizovali to fotografiami z pľacu a scenára. Ten hlásal celý názov Joker: Folie à Deux.

Joker 2 Lady Gaga
Zdroj: joblo.com

Dvojka bude o dvoch

Tento francúzsky názov odkazuje na duševnú poruchu, ktorá podobným spôsobom ovplyvňuje dve osoby. Predpoklady okamžite začali byť na Harley Quinn, ktorá sa nám v podstate o niekoľko dní potvrdila. V pokračovaní si ju zahrá Lady Gaga. Spevácka hviezda bola vybraná preto, že film má obsahovať veľké čísla ako vystrihnuté z muzikálu.

Príbeh opäť napísal Phillips v spolupráci so Scottom Silverom. Detaily o deji zatiaľ nevieme, známe je však, že by produkcia mala začať v decembri. Preto je dobré sa pýtať, kedy sa dostane k divákom. Režisér nám teraz priniesol informáciu, že Joker: Folie à Deux príde do kín v podobnom čase ako jednotka. Bude to na jeseň, 4. októbra 2024.

Čo hovoríte na správu, že Joker 2 bude mať dátum vydania na jeseň 2024? Bude to pre vás ešte dlhé čakanie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -