Warner Bros. na CinemaCone potvrdilo, že Batman 2 oficiálne vznikne. Akoby sme pochybovali…

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Batman 2 je oficiálne potvrdený

Režisér Matt Reeves sa vráti aj s pokračovaním a prinesie film Batman 2. Jeho kritikmi aj divákmi prijatý unikátny náhľad na temného rytiera podnietil štúdio Warner Bros. k tomu, aby správu priniesli oficiálne. Oznámili to na ich paneli na práve prebiehajúcej akcii CinemaCon v Las Vegas. Samozrejmosťou je aj, že sa vráti Robert Pattinson ako mladý Bruce Wayne.

Je skvelé mať to oficiálne potvrdené, avšak zrejme nikto nepochyboval o tom, že pokračovanie príde. V prvom rade, Batman už v kinách prekročil magickú hranicu v tržbách 750 miliónov dolárov. Druhým hlavným dôvodom je, že je to najlepšie hodnotený film z DC komiksového sveta. Navyše, aj samotné štúdio povedalo, že má záujem pozerať sa na to, ako Reeves ďalej rozširuje svet okolo známeho detektíva.

Batman RECENZIA
Zdroj: DC / Warner Bros.

Dva potvrdené seriály

S ním teda určite režisér plány má. Dôkazom sú oznámené seriály, o ktorých už vieme. Jeden z nich sa mal pôvodne zameriavať na policajné jednotky Gothamu, avšak podľa aktuálnych informácií sa dostane viac pozornosti inštitúcie Arkham. Vlastný spin-off má ohlásená postava Penguina, ktorého vynikajúco stvárnil Colin Farrell.

Druhý diel nás naozaj môže zaviesť kamkoľvek, avšak Reeves už má vraj jasný plán. Aj to je vraj dôvodom, prečo nám po vydaní filmu priniesli niekoľkominútovú scénu, kde Barry Keoghan ako Joker vedie rozhovor s Batmanom. Vykresľuje tak vzťah medzi ním a princom zločinu v Gothame.

Batman vymazaná scéna Joker
Zdroj: Warner Bros. / DC

Joker či Court of Owls?

Avšak napríklad Pattinson sa v jednom z rozhovorov vyjadril, že by si vedel v danom temnom duchu predstaviť iných súperov. Ním by mala byť tajomná organizácia Court of Owls. Tvoria ju najmocnejšie figúrky z mesta, ktoré z tieňov ovládajú jeho politiku, intrigy a aj ďalšie osobnosti.

Samozrejme netreba zabúdať ani na Riddlera v podaní Paula Dana. Práve ten bol hlavným súperom v prvom filme. Verí, že sa mu podarí očistiť Gotham svojím vlastným spôsobom a narazí pri tom aj na hriechy rodiny Waynovcov. Práve preto je cesta pre Batmana tak náročnou a osobnou.

Paul Dano ako Riddler
Zdroj: Zdroj: DC / Warner Bros.

Čakáme na návraty postáv

Pre film Batman 2 je zatiaľ potvrdený len režisér a herec v hlavnej úlohe. Nevieme, kto z ďalšieho obsadenia sa môže vrátiť. Medzi ním boli Zoë Kravitz ako Catwoman, Andy Serkis ako Alfred Pennyworth, verný sluha rodu Waynovcov a Jeffrey Wright  ako komisár Gordon.

Takto nemáme ani približný čas, kedy sa k nám film dostane. Avšak na Reevesovu víziu sa iste oplatí čakať, ako nám mohol prvý film dokázať. Zároveň si čakanie môžeme skrátiť opätovným (či pre niekoho prvým) zhliadnutím filmu, teraz aj na streamovacej službe HBO Max.

Čo si myslíte o potvrdení druhého Batmana? Bola to pre vás očakávaná informácia alebo vás to aspoň trochu prekvapilo? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. WB je katastrofa pre DC. Tento Batman im nevadí že je temný, ale Snyderova vízia DC bola pre nich príliš temná, vtedy chceli Batmana pre deti… teraz už nechcú? Nič proti Pattisonovi, ale Ben Affleck je ako vystrihnutý z komiksov :( …nerozumiem, kedy sa zo svalnatého, nechutne bohatého génia stal Zorro – lebo presne tak Pattison vyzerá…to už mohol hrať Batmana aj banderas

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -