Vráti sa Johnny Depp do série Fantastické zvery? Mads Mikkelsen prezradil, či je to možné

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vráti sa Johnny Depp medzi Fantastické zvery?

Tretí diel prequelu k čarodejníckemu svetu Harryho Pottera mal rozporuplné prijatia. Tajomstvá Dumbledora si neviedli v kinách tak, ako štúdio očakávalo, čo v podstate ohrozuje celú budúcnosť značky. Jeden z dôvodov bola veľká náhrada herca a teda to, že bol Johnny Depp vykopnutý zo série Fantastické zvery.

Jeho bývalá manželka Amber Heard na neho vzniesla niekoľko obvinení z ublíženia a domáceho násilia. Spoločnosť Warner Bros. (a samozrejme aj niektoré ďalšie) s ním začali rozväzovať spolupráce. Ako čarodejník Grindelwald bol do úlohy obsadený Mads Mikkelsen.

Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora v kinách
Zdroj: screenrant.com

Mikkelsen nechcel Deppa kopírovať

On samotný je fanúšikom Deppa. Vyjadril sa, že je dokonca zastrašujúce kráčať v jeho šľapajach a rozhodne sa ho nesnažil nahradiť. Uviedol to aj v nedávnom rozhovore pre portál Deadline. Povedal, že síce išlo o rovnakú rolu, bolo by nerozumné ju presne kopírovať. Uviedol:

„Nemohol som to kopírovať. Nebola taká možnosť, že by som bol ako on. Bola by to tvorivá samovražda. Takže som musel prísť s niečim novým, niečo, čo by bolo čisto moje a takto vybudovať most medzi mnou a ním. Áno, bolo to zastrašujúce. Jeho fanúšikovia sú veľmi, veľmi, veľmi milí, ale rovnako tvrdohlaví. Nemal som možnosť s nimi toľko hovoriť, ale jasne viem, že im to zlomilo srdcia.“

Fanúšikovia boli tvrdohlaví (a so zlomeným srdcom)

Herec predviedol vo filme výborný výkon a ukázal sa ako skvelý nový temný čarodejník. Ale presne ako uvádza, väčšie množstvo fanúšikov Deppa sa rozhodlo film bojkotovať už len čisto z toho dôvodu, že tam herec nebol.

Tak prišla značka o nemalé zisky a išlo o najslabšie prijatý film zo sveta Harryho Pottera. Sľubovaných nám bolo 5 filmov s Mlokom Scamanderom (Eddie Redmayne), po tomto však začalo štúdio uvažovať nad tým, aká bude budúcnosť značky. Jednou z možností a veľkým lákadlom by bolo, aby sa Johnny Depp vrátil do filmu Fantastické zvery 4.

Dumbledore a Grindelwald
Zdroj: fuenf-filmfreunde.de

Súčasný herec návrat podporuje

Túto možnosť dokonca podporuje aj samotný Mikkelsen. V rovnakom rozhovore uviedol aj:

„Mňa by to už nemuselo viac strašiť. Očividne, teraz, keď vyhral súdny proces, tak sa veci zmenili. Tak uvidíme, či sa vráti. Mohol by. Som jeho veľkým fanúšikom. Je skvelým hercom a spravil by ďalšiu fantastickú prácu.“

Bude chcieť Depp zachraňovať značku?

Herec by teda pokojne svojmu kolegovi (či vzoru?) rolu opäť ponechal. Otázne je, či tento krok štúdio naozaj podnikne. A ak aj áno, tak či bude záujem z Deppovej strany. Rovnako bola totiž prerušená jeho práca na Pirátoch z Karibiku. Spoločnosť Disney si však uvedomila, že spravili s jeho vyhodením chybu.

Ešte na súde sa vyjadril, že sa nevráti naspäť ani za 300 miliónov dolárov. Štúdio sa to snažilo spraviť lišiacky myšiacky a ponúkli mu 301 miliónov dolárov. Ich ponuky však naďalej odmieta. Bude to rovnaké aj pre Warner Bros. alebo dokáže zachrániť túto značku? To ukáže až čas.

Chceli by ste, aby sa Johnny Depp vrátil do série Fantastické zvery? Ako hodnotíte tretiu časť a Mikkelsenov výkon v nej? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -