Štúdio do filmu Duna: Časť 2 potvrdilo Florence Pugh a Austina Butlera. Poznáme aj začiatok nakrúcania

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Duna: Časť 2 má potvrdených Florence Pugh a Austina Butlera

Štúdio Warner Bros. sa konečne oficiálne vyjadrilo ohľadom správ, ktoré kolovali už od začiatku marca na internete. Pre film Duna: Časť 2 boli potvrdení Florence Pugh a Austin Butler. Tieto hviezdy sa pridajú k už tak rozsiahlemu obsadeniu. Zároveň jeden z nich zverejnil (potvrdil) aj dátum začiatku nakrúcania.

Pugh, hviezda z Black Widow, si zahrá princeznú Irulán Corrino, ktorá je dcérou imperátora Shaddama IV. V prvej knihe je skôr vedľajšou postavou a slúži skôr ako rozprávačka príbehu. Lenže jej zaradením do filmu si režisér Denis Villeneuve otvára dvere na spracovanie ďalších kníh, kde zohrávala dôležitý prvok v politických hrách. A (pozor, spoiler!), stala sa Paulovou manželkou.

Florence Pugh Duna 2
Zdroj: screenrant.com

Harkonnenov mladší synovec

Butler, ktorého ešte tento rok uvidíme ako Elvisa v životopisnom filme, bude Feyd-Rautha Harkonnenom. Ide o synovca baróna Vladimira, ktorý je podobne úlisný a hlavne sadistický ako jeho strýko. Je mladším bratom Glossu Rabbana, ktorého stvárňuje Dave Bautista. Braný je ako následník trónu.

Bez spoilerov môžeme napísať, že Feyd-Rautha je v novele opísaný ako 16-ročný chlapec s tmavými vlasmi, ktorý je v kontraste so svojím morbídne obéznym strýkom štíhly a svalnatý. Preto bol do úlohy vyhľadávaný akýsi náprotivok herca Timothéeho Chalameta. Jeho postava Paul Atreides je totiž úhlavným nepriateľom práve s Feyd-Rauthom. Z minulosti si môžeme pamätať, že mladého Harkonnena stvárnil vo filme z roku 1984 od Davida Lyncha hudobník Sting.

Austin Butler a Sting (Feyd-Rautha z 1984)
Austin Butler a Sting (Feyd-Rautha z 1984); Zdroj: gizmodo.com

Zverejňujú aj dátum začiatku nakrúcania a krátku synopsu

Okrem spomínaných hercov opäť uvidíme v snímke aj Zendayu, Rebeccu Ferguson, Javiera Bardema či Josha Brolina. Práve posledný spomínaný aktuálne prezradil dátum a miesto, kde sa má druhá časť začať nakrúcať. Filmári prídu do susednej Budapešti a prvá klapka by tam mala padnúť 18. júla.

S ohláseným obsadením a dátum nakrúcania bola zverejnená aj krátka synopsa, ktorá odhaľuje tým, čo nepoznajú zdrojový materiál, čo môžu čakať:

Časť 2 sa sústredí na Paula, ktorý zhromažďuje masívne armády Fremenov, aby dokázal bojovať proti neúnavným Harkonnenom. Stane sa pritom mýtickou postavou mesiáša, na ktorého čakali obyvatelia Arrakisu.

Arrakis znovu uvidíme v októbri 2023

Duna: Časť 2 má teda potvrdenú Florence Pugh ako princeznú Irulán a Austina Butlera ako Feyd-Rautha Harkonnena. Spolu s nimi a so známymi postavami by sme sa mali pozrieť na piesočný Arrakis 20. októbra 2023.

Ste radi za potvrdenie Florence Pugh a Austina Butlera do druhej časti Duny? Na ktorú z postáv ste viac zvedaví? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: sffgazette.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -