Film Mortal Kombat dostane pokračovanie. Scenár napíše tvorca jedného z Marvel seriálov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Mortal Kombat dostane pokračovanie

Film Mortal Kombat dostane pokračovanie. Samozrejme myslíme spracovanie, ktoré bolo vysielané a uvádzané do vybraných kín minulý rok, nie ten zvláštny pokus z 90. rokov. Snímka mala miestami priemerné hodnotenia, ale nakoniec sa dostala aj do najpopulárnejších filmov roka a zarobila si dosť na to, aby štúdiá Warner Bros. a New Line Cinema dali druhej časti zelenú.

Počas trvajúcej pandemickej situácie mnoho kín tento film nemohlo vysielať. Warner Bros. malo navyše svoj plán (alebo pokus), že prinášali filmy v rovnaký čas na streamovaciu službu HBO Max ako do kín. U nás ešte stále krátky čas funguje HBO GO, na ktorom sa tiež eventuálne objavil. Aj za danej situácie sa filmu podarilo zarobiť 83 miliónov amerických dolárov, čo bol takmer dvojnásobok jeho rozpočtu.

Mortal Kombat
Zdroj: Warner Bros.

Originálny hlavný hrdina

Pri novom prenesení známej videohernej série na plátna (a obrazovky) pritom spravili odvážny krok. Podobne ako to bolo s postavou Milly Jovovich v Resident Evil, tu predstavili ako hlavného hrdinu v hrách neexistujúcu postavu. Cole Young (Lewis Tan) bol predstavený ako potomok Scorpiona, ako sa vo filme odhalilo.

Práve on bol tým vyvoleným, ktorý mal ochrániť Earthrealm. S jeho zostávajúcimi bojovníkmi musel čeliť náročným protivníkom, medzi ktorými boli známe postavy Shang Tsung, Sub-Zero či dokonca hrozivý Goro.

Mortal Kombat nové filmy
Zdroj: wallpapersden.com

Pôvodne bol plán na trilógiu

Pre film napísal scenár Greg Russo a režisérsky ho viedol Simon McQuoid. Ten štúdiu predložil svoju víziu a chcel spracovanie videohry ako trilógiu. Preto aj vo filme, ktorý vyšiel v apríli 2021, nájdeme viacero odkazov a priamych narážok na to, že dej sa bude vyvíjať ďalej.

Stačí sa pozrieť na samotný koniec filmu (pozor, spoilery). Cole sa rozhodne, že pre ochranu Zeme pozbiera viacerých bojovníkov. Jeho kroky smerujú do Hollywoodu, kde sa snaží získať na svoju stranu známeho herca a bojovníka – Johnnyho Cagea. Fanúšikovia by podľa tohto jednoznačne očakávali, že Mortal Kombat dostane pokračovanie. Teraz je potvrdené a my dúfame, že v ňom uvidíme viac fatalít.

Mortal Kombat
Zdroj: Warner Bros.

Scenár prinesnie autor Marvel seriálu

Spoločnosti, ktoré za filmom Mortal Kombat 2 stoja, ešte nepotvrdili, či sa vráti režisér McQuoid. Avšak scenár už neprinesie Russo, napíše ho Jeremy Slater. Toto meno je momentálne v pozornosti kvôli tomu, že vytvára seriál Moon Knight od Marvelu, ktorý bude mať premiéru na Disney+ koncom marca.

Samozrejme, že sa ale nejedná o jeho jedinú prácu. V minulosti priniesol seriál Umbrella Academy na Netflixe a figuroval ako spolutvorca seriálového spracovania Exorcistu pre Fox. So štúdiom Universal momentálne chystá adaptáciu knihy Stephena Kinga s názvom Tommyknockers.

Mortal Kombat
Zdroj: Warner Bros.

Dúfame vo viac bojovníkov

Detaily o tom, kedy sa začne nakrúcanie alebo kto z predošlého obsadenia sa vráti, ešte nie sú známe. Dúfame, že nám ich Warner Bros. zverejnia čoskoro a budeme sa môcť tešiť na ďalšie zmeranie si síl medzi bojovníkmi z dvoch svetov.

Ste fanúšikmi hernej série? Páčilo sa vám nové filmové spracovanie? Potešila vás správa, že Mortal Kombat dostane pokračovanie? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -