Pre druhú sériu Good Omens bolo oznámené obsadenie. Kto sa pridal a kto naopak ubudol?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

2. séria Good Omens má obsadenie

Niektoré seriály majú také kvality, že im dokážeme odpustiť aj to, že idú v pokračovaní mimo zdrojového materiálu. Taký je napríklad aj prípad diela Neila Gaimana, ktorý podľa svojej knihy Dobré znamenia vytvoril s Amazonom seriál. Pokračovanie Good Omens bolo oznámené pred nejakým časom a teraz bolo potvrdené plné obsadenie.

Samozrejme, že na jeho čele budú stáť Michael Sheen a David Tennant ako anjel Aziraphael a démon Crowley. Úlohu anjela Metatrona si zopakuje Darek Jacobi, ktorý sa už objavil spolu s Tennantom aj v seriáli Doctor Who. Archanjela Gabriela opäť stvárni John Hamm.

druhá séria good omens
Zdroj: gamesradar.com

Návrat množstva postáv

Vráti sa aj sherlockovský Mark Gatiss ako pán Harmony, Steve Pemberton ako pán Glozier a Reece Shearsmith ako William Shakespeare. Takže iste očakávame, že sa opätovne pozrieme aj do minulosti tejto dvojice, ktorá stojí po svojich bokoch od počiatku časov. To potvrdzuje aj prítomnosť Grety Kleinschmidt, ktorú si opätovne zahrá Niamh Walsh.

Ďalšie potvrdené mená sú Miranda Richardson, Maggie Service, Nina Sosanya, Doon Mackichan, Gloria Obianyo, Liz Carr, Quelin Sepulveda a Shelley Conn. Niektorých fanúšikov môže sklamať veľké prekvapenie, že sa nevrátia Frances McDormand ani Benedict Cumberbatch. V seriáli nebudeme počuť ich hlasy, pretože McDormand fungovala ako rozprávačka príbehu a Cumberbatch prepožičal hlas samotnému Satanovi.

good omens satan
Zdroj: variety.com

Nové tváre pre nové postavy

Poďme sa radšej pozrieť na lepšie správu. Do druhej série sa pridá titulovaná dáma Siân Phillips. Jej úloha ešte nie je známa, ale vraj bude fungovať po boku Metatrona. Ďalšími novými hereckými tvárami sú Tim Downie (známy z Outlandera), Pete Firman (V zajatí kúziel), Andi Osho (I May Destroy You) a Alex Norton (Piráti z Karibiku).

Siân-Phillips-Derek-Jacobi
Zdroj: newbusinessherald.com

Terry Pratch sa teší na prinesenie seriálu svetu

Už teraz sme zvedaví, koho si zahrajú herci, ktorí obohatili obsadenie pre seriál Good Omens. Jeden z autorov knihy (druhým bol zosnulý Terry Pratchett), Neil Gaiman, je aj autorom scenára. Zároveň je jedným z tvorcov seriálu. Sľubuje nové postavy. Vyjadril sa takto:

„Sme tak nadšení, že môžeme mať toľko úžasných hercov, ktorí sa vracajú do rodiny Good Omens. Niektorí si opakujú svoje role, niektorí ale hrajú úplne nové postavy. Sme nadšení za týchto ľudí, ktorí prichádzajú do tímu Good Omens po prvý raz. Dali sme dokopy obsadenie s veľkým talentom a to, čo nám predvádzajú, je každodenným potešením. Nemôžem sa dočkať, kým bude mať to potešenie aj zvyšok sveta.“

Nové epizódy „za hranicou zdrojového materiálu“

Nové postavy vôbec nie sú nelogické, pretože 6 dielov prvej série kvalitne pokrylo knihu. Preto sa pôvodný autor rozhodol priniesť v ďalších šiestich epizódach príbehy „za hranicou zdrojového materiálu, aby si posvietili na nepravdepodobné priateľstvo“.

A vieme, že presne taký je vzťah ústrednej dvojice. Puntičkársky anjel Aziraphael, ktorý zbiera vzácne knihy, je skvelým protikladom rýchlo žijúceho démona Crowleyho. Spojenci žijú medzi bežnými smrteľníkmi vo štvrti Soho v Londýne, po tom čo úspešne odvrátili Apokalypsu. Má ich zasiahnuť nečakaná správa, ktorá ich privedie k prekvapivému tajomstvu.

Ako hodnotíte pre seriál Good Omens obsadenie vy? Ste sklamaní z odchodu dvoch veľkých hlasov alebo ste radi za nové herecké tváre? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -