Deepfake Luke Skywalker z Mandaloriana vyzeral lepšie ako CGI. Lucasfilm preto spravil zaujímavý krok

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Deepfake Luke Skywalker vs. CGI

Deepfake videá asi netreba bližšie predstavovať. Dokážu zobrať postavu alebo reálnu osobnosť a dať jej do úst slová alebo ju nechať robiť činy, ktoré inak nerobí pomocou umelej inteligencie. Často sa naozaj ťažko rozpoznávajú. Youtuber s názvom Shamook napríklad ukázal, že Luke Skywalker môže vyzerať omladený takmer úplne identicky ako z pôvodnej trilógie Hviezdnych vojen.

Toto bolo vyčítané priamo profesionálom po konci druhej série Mandaloriana. Osamotený lovec odmien dokončil svoju misiu a doručil Baby Yodu (áno, áno, jasné, Grogu, ale nikto ma nepresvedčí, že to nie je Baby Yoda). Lenže neujal sa ho akýkoľvek Jedi. Bol to samotný Luke Skywalker. Ten mal byť logicky na účely dejovej nadväznosti omladený. Fanúšikovia si však nemohli pomôcť a len dvíhali obočie, keď bolo v jeho tvári silne poznať CGI a VFX efekty.

Shamook robí kvalitnú prácu na deepfakoch

Ešte v decembri Shamook ukázal, že sa to dá aj kvalitnejšie. Za omladeného Marka Hamilla si vyslúžil nielen 2 milióny videní, ale aj oveľa viac. Zachytil aj pozornosť osobností v Lucasfilme. Žaloba, myslíte si? Práve naopak! Zaslúžil si na ich vizuálnom oddelení s názvom Industrial Light and Magic novú prácu.

Na nejaký čas sa odmlčal pri tvorbe videí, ale teraz to jeho fanúšikom vysvetlil. Vytvoril video, v ktorom Robert Pattinson už teraz vystupuje ako Batman. Avšak ako Batman namiesto Christiana Balea z Nolanovej trilógie. A áno, opäť ide o mimoriadne kvalitnú prácu.

Fanúšikom správu oznámil vopred, v Lucasfilme to potvrdili

V sekcii komentárov uviedol, že možno to už niektorí vedia, ale získal novú prácu pre Lucasfilm pred niekoľkými mesiacmi. Ospravedlnil sa, že dlho nič nepridal a že jeho obsah už nebude taký pravidelný ako bol predtým. Avšak už sa na novej pozícii usádza a tak prídu nanovo uploady. Nie na mesačnej báze, pomalšie, ale prídu.

A k danej téme sa vyjadril aj hovorca a reprezentant Lucasfilmu. V nedávnom rozhovore pre portál IndieWire uviedol:

„Industrial Light and Magic vždy hľadá talentovaných umelcov. A áno, je pravda, že sme najali človeka, ktorý vystupuje ako online persona Shamook. Za posledné roky samozrejme investujeme aj do mechanického učenia a do umelej inteligencie, aby sme dokázali prinášať stále kvalitné vizuálne efekty. Je skvelé vidieť, čo s nimi dokážeme s tým ako sa technológie vyvíjajú.“

Nie je to len na príklade mladého Skywalkera

Deepfake Luke Skywalker, ktorý bol kvalitnejší ako ten, ktorého vytvorili priamo v spoločnosti, si teda vyslúžil svoj úspech. Vidíme krásny príklad toho, ako to dokáže človek s talentom dosiahnuť profesiálne k niečomu, čomu sa venuje. A že je Shamookova práca vážne kvalitná sme mohli vidieť aj na ďalších príkladoch. Napríklad jeho omladený DeNiro vyzeral tiež lepšie ako v samotnom Irishmanovi.

Myslíte si aj vy, že bol deepfake Luke Skywalker lepší ako originál? Zaslúži si teda podľa vás youtuber túto prácu? Dajte nám vaše názory vedieť do komentárov. 

Zdroj: cnet.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -