Dozvedeli sme sa, kedy sa bude odohrávať seriál Obi-Wan Kenobi na Disney+?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Obi-Wan Kenobi na Disney+

Ako všetci fanúšikovia Hviezdnych vojen už dlho vedia, na Disney+ sa v najbližších rokoch chystá seriál Obi-Wan Kenobi. Hrdinu si opäť zahrá Ewan McGregor, ktorý postavu stvárnil v prequelovej sérii (Fantómová hrozbaPomsta Sithov). Pôvodne mal dostať samostatný film, ale nakoľko ďalší film Solo: A Star Wars Story nemal veľký úspech v kinách, tvorcovia sa rozhodli pre seriál.

Tvorcovia z Lucasfilmu nám ešte nedali na vedomie, kedy sa série dočkáme. Vieme však, že sa má začať nakrúcať už onedlho, vďaka uvoľňovaniu opatrení po koronavíruse. Ešte pred začatím produkcie boli vraj vykonané nejaké väčšie zmeny, o čom nás informoval autor scenára Joby Hardold. Režírovať má Deborah Chow, ktorá predtým pracovala na veľmi úspešnom seriál The Mandalorian.

seriál Obi-Wan Kenobi
Zdroj: za.ign.com

Informácie z iných kanálov

Preto sme radi, ak dostaneme aspoň nejaké informácie, aj z iných zdrojov. Preto môže byť zaujímavá šou na YouTube s názvom Kessel Run Transmissions. V jednej z posledných častí sa hosť vyjadril, že vie, počas akých období sa má seriál odohrávať. A množné číslo tu je na mieste, pretože povedal, že bude zaradený do dvoch rozličných časových línií. Informácia zatiaľ však nebola potvrdená, preto ju treba brať ako akýsi dohad či klebetu.

Už predtým sa hovorilo o tom, že seriál Obi-Wan Kenobi sa bude odohrávať medzi treťou a štvrtou časťou, teda medzi Pomstou Sithov a Novou nádejou. Teraz nám ale v spomínanej šou povedali, že sa má odohrávať aj počas Klonových vojen. Tie sa majú ale realizovať prostredníctvom Obi-Wanových spomienok a flashbackov.

Koho by sme mohli vďaka Klonovým vojnám vidieť?

To by prinieslo tonu nových možností. Vrátiť by sa mohli aj niektoré ďalšie postavy. Medzi menovanými bol Commander Cody, čo bol veľmi dôležitý klon a veliteľ celého batalionu. Hral ho Temuera Morrison, ktorý stvárnil aj Jango Fetta. Logicky, keďže podľa neho boli klony vytvorené. Z reportov vieme, že sa má objaviť v druhej sérii Mandaloriana, tak prečo nie aj v tomto seriáli?

Ale najzaujímavejšie na tom je, že by sa tým pádom mohol ukázať Anakin Skywalker. A to samozrejme predtým, ako sa stal Darth Vaderom. Takto by ho mohol teoreticky znovu stvárniť Hayden Christensen. Mohli by sme teda vidieť Anakina a Obi-Wana bojovať bok po boku ako rytierov Jedi pred tým, ako bol vykonaný rozkaz 66. Nebolo by to úžasné?

seriál obi-wan
Zdroj: pinterest.ch

Vrátiť sa však do obdobia Klonových vojen môže byť však trochu záludné. Tvorcovia by si museli dávať pozor, aby nenarušili nič, čo bolo ukázané a povedané v animovanom seriáli Clone Wars. To by ale nemal byť väčší problém, keďže sa iste oboznámia s materiálom. V každom prípade by to bola zaujímavá myšlienka, ktorá by nám mohla priniesť ešte viac akcie, sekvencií, ktoré chceme vidieť a snáď sa vrátiť aj na Tatooine.

Tešíte sa už teraz na seriál Obi-Wan Kenobi? Myslíte si, že je informácia pravdivá? Chcete, aby sa dej odohrával aj počas Klonových vojen? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -