Takmer prekonal aj Oppenheimera. Jeden z najlepších filmov 2023 bude konečne online, máme dátum

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Oscarový film Chudiatko uvidíme online

Štyri Oscary a päť cien BAFTA – v takomto prípade sa dá hovoriť o naozaj veľkom úspechu. Tak si počínal film Yorgosa Lanthimosa, režiséra Favoritky či Homára. Jeho najnovšiu oceňovanú drámu Chudiatko (Poor Things) uvidíme online už budúci týždeň. Príde exkluzívne na streamovaciu službu obľubovanú mnohými Slovákmi. Nižšie v článku nájdete aj presný dátum.

Režisér chcel preniesť svojich divákov do magického snového sveta, v ktorom sa silne opiera o jedinečné vizuály. V centre príbehu je mladá Bella Baxter, ktorá je, podobne ako Frankensteinove monštrum, privedená naspäť k životu. O to sa postará groteskný vedec s netradičným metódami, doktor Goldwin, ktorému tvár po vrstvami makeupu prepožičal Willem Dafoe.

Ženský Frankenstein vo vizuálne podmanivom svete

Bella od svojho nového stvoriteľa uteká v túžbe spoznávať okolitý svet. Vonku však naletí grobiánskemu podvodníkovi Duncanovi Wedderburnovi, ktorého si zahral Mark Ruffalo. Pod vidinou cestovania jeho vzducholoďou ju chce využiť pre svoj zisk aj zhýralosti. Na záchranu sa vydáva doktorov pomocník Max (Ramy Youseff), ktorý zároveň slúži ako rozprávač príbehu.

Snímka strhla publikum po celom svete a aj napriek jej silnému umeleckému zameraniu privádzala do kinosál divákov skutočne masovo. Tí prinášali zhodne vysoké hodnotenia. Portál IMDb udáva skóre 8/10, pre našich divákov išlo ešte o lepší kúsok s hodnotením 83 % na ČSFD. Na Slovensku bola premiéra 25. januára.

trailer chudiatko
Zdroj: themoviedb.org

Ocenenia hovoria za všetko

Za úspech filmu jasne hovoria aj ceny, ktoré má na svojom konte. Ocenenia Akadémie získal za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe – Emmu Stone, najlepšie kostýmy, najlepší make-up a účesy a najlepšiu výpravu. Britské filmové ceny pridali ešte jednu sošku, ktorá poputovala za najlepšie vizuálne efekty.

Chudiatko bolo jediným skutočným konkurentom Oppenheimera na Oscaroch. Celkovo získalo až 11 nominácií na zlatú sošku, pričom príbeh otca atómovej bomby ich mal 13.

Diváci na Slovensku budú môcť vidieť film od Searchlight Pictures v online priestore iba dva mesiace po kinopremiére. Uvidia ho predplatitelia služby Disney+, na ktorú pribudne už 27. marca.

Pozriete si aj vy oceňovaný film Chudiatko online? Videli ste ho už predtým v kine? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: TS Disney

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -