TEÓRIA: Sharon Carter je [SPOILER] v seriáli The Falcon and the Winter Soldier

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

MCU teória o Sharon Carter

The Falcon and the Winter Soldier nám posledný piatok skončilo a prinieslo viac ako uspokojujúci koniec. Viacerých fanúšikov však prekvapili niektoré veci, jednou z nich je, kto bol nakoniec tajomným Power Brokerom. Je ním osoba, ktorú všetci dovtedy považovali za spojenca. Nová teória však hovorí o tom, prečo sa Sharon Carter zachovala takto a prečo pošpinila rodinné meno.

Po pokračovaní k prvému Captainovi Americovi, ktoré nieslo podtitul Winter Soldier, sa postava v podaní herečky Emily VanCamp objavila práve v tomto seriáli. Správala sa značne inak, ako si ju fanúšikovia pamätali a jej správanie nesedelo ani k odkazu jej tety, Peggy Carter, Kapitánovej skutočnej lásky.

sharon carter
Zdroj: syfy.com

Otázky sa len kopia

Sharon bola vyhostená z USA kvôli jej zločinom počas filmu Civil War. Predáva zbrane, informácie a možnosti záporákom, ktorých sme predtým poznali z MCU. Dokonca aj keď jej senát udelí milosť, plánuje využiť svoje privilégiá zo SHIELD-u a ešte rozšíriť to, čo dokáže distribuovať nepriateľom. A zostávajú nezodpovedané aj ďalšie otázky.

Prečo bola Sharon potrestaná tak tvrdo, keď boli iní účastníci Civil War omilostení už skôr? Aké vôbec boli jej motivácie ako Power Broker a prečo to robila? A keď bola na päť rokov vymazaná Thanosovým lusknutím (čo vďaka začiatku z Avengers: Endgame vieme, že bola), tak ako si dokázala udržať svoje impérium v Madripoore? Ak by bolo päť rokov opustené, tak zrejme nebude opäť za pol roka takto prosperovať.

Madripoor-Falcon-Winter-Soldier
Zdroj: cbr.com

Táto teória by to mohla vysvetliť

A práve aj na tomto stavia teória o Sharon Carter. Hovorí o tom, že postava, ktorá spriadala plány proti Buckymi a Samovi, nie je Sharon. Stala sa Power Brokerom až po lusknutí a začala si budovať svoje impérium. A toto by bolo možné tak, že by bola Skrullom.

Táto mimozemská rasa nám bola prvý raz predstavená vo filme Captain Marvel. Vtedy bola skupina utečencov na čele s Talosom zachránená Carol Denvers a Nickom Furym. Zároveň sme sa dozvedeli, že disponujú schopnosťou meniť svoju podobu a tak ide o perfektných infiltrátorov, ktorí sa dokážu adaptovať so svojim okolím. Toto využil práve Fury a rekrutoval Talosa do novovzniknutej organizácie SWORD.

Captain Marvel Skrull
Zdroj: cosmicbook.net

Význam tejto rasy v MCU stúpa

Potom sme ich mohli vidieť v Spider-Man: Ďaleko od domova, kde „zastupovali“ Nicka Furyho a Mariu Hill na Zemi. Naposledy sa stretli s Monicou Rambeau na úplnom konci WandaVision. Aj to bolo jasným dôkazom toho, že ich dôležitosť v rámci univerza Marvelu narastá. Čo by malo byť dôležité a logické, nakoľko nás čaká samostatný seriál Secret Invasion na Disney +.

V rovnomennej komiksovej predlohe, ako názov napovedá, išlo o inváziu Skrullov na Zem. Začali ju ale zvnútra, keď ju infiltrovali ako kľúčové postavy v politike, spoločenskom dianí a samozrejme, superhrdinov. Takže už teraz by sa dalo predpokladať, že nepriateľský mimozemšťania sa skrývajú a neodhalíme ich na prvý pohľad.

Secret Invasion Kingsley Ben-Adir
Zdroj: screenrant.com

Teórii nahrávajú aj ďalšie fakty

Takto mohli ukradnúť aj identitu Sharon a po lusknutí sa vybrať do Madripooru. Práve táto udalosť je perfektným motívom, aby ich invázia začala. Všade nastal chaos a dostali doslova milióny identít, ktoré si môžu prisvojiť. A po návrate reálnej Sharon by nemali problém ju uniesť a niekde skrývať.

A teórii nahráva aj fakt, že Flag Smashers neboli vymazaní. Hovorilo sa aj o tom, že pôsobili ako ochranka pre Power Brokera a to teda naznačuje, že pôsobil aj počas tých piatich osudných rokov. Či nám to potvrdia a Sharon Carter je iba podvodník a nie pravá Sharon, na to si budeme musieť určite počkať. Secret Invasion je však v každom prípade na ceste a naberá hviezdne posily.

Ako sa vám pozdáva teória, že Sharon Carter nie je pravá Sharon? Dalo by to lepšie svetlo na jej rodinu alebo si myslíte, že sa naozaj tak skazila? Dajte nám vedieť váš názor do komentárov.

Zdroj: screenrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -