Už natočili polovicu a bol hrozný, tvrdí štúdio. Celý najočakávanejší Marvel seriál prerobia

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Daredevil: Born Again dostáva reboot

Reštart seriálu ešte pred tým ako ho vôbec uvedú? Pre jeden z nadchádzajúcich Marvel seriálov sa to stalo realitou. Informácia, ktorú priniesol The Hollywood Reporter, hovorí o tom, že Daredevil: Born Again dostáva „kreatívny reboot“. Čo to v realite znamená?

Znamená to primárne, že seriál, v ktorom vystupuje Charlie Cox ako Matt Murdock, cez deň právnik a v noci superhrdina, dostáva nateraz stopku. Znovu. Prvú totiž dostal v polovici júna kvôli štrajkom scenáristov. Teraz sa vďaka správe od magazínu dozvedáme, že už bola nakrútená polovica z 18 dielov.

daredevil born again
Zdroj: imdb.com

Polovica stačila, aby vedeli, že to nefunguje

Týchto 9 epizód a zábery z nich však zrejme stačili výkonným osobám v štúdiu, na čele s Kevinom Feigem, aby prišli s jasným rozhodnutím: Toto nebude fungovať. Takže počas septembra v tichosti prepustili autorov seriálu Chrisa Orda a Matta Cormana – preto ide o reštart na základe „kreatívy“. Podľa prinesenej správy je rozbehnutý proces hľadania nových scenáristov.

Borys Kit, reportér z THR, ďalej informuje, že sa od interného zdroja dozvedel, čo je hlavným dôvodom nespokojnosti. Cormand a Ord vraj vytvorili skôr drámu zo súdneho prostredia, ktorá nijak nepripomínala pôvodnú verziu od Netflixu s jej akciou a násilím. Hrdina si dokonca ani neobliekol svoj ikonikcý oblek až do štvrtej epizódy. Marvel tak musel znovu premyslieť pôvodný zámer seriálu.

daredevil disney marvel
Zdroj: themoviedb.org

Ďalšia rana pre Marvel seriály

Prerábka Daredevila očividne len pridáva Marvelu na jeho starostiach pri televíznej tvorbe. Odkedy debutoval seriál WandaVision v januári 2021, ktorý si odniesol aj Emmy, vydalo štúdio cez 50 hodín materiálu na malé obrazovky. Pri tom však značne pozmenili tradičný model tvorenia seriálov.

Namiesto toho, aby vytvorili pilotný diel a zistili, či sa chytí, vytvorí rovno celú sériu naraz. Pritom priemerná suma za takýto seriál sa pohybuje okolo 150 miliónov dolárov. Daredevil pritom nie je jediný, kto musel dostávať „kreatívny reboot“, masívne pretáčky sa týkali aj Moon Knighta (v tomto prípade k lepšiemu), She-Hulk či Secret Invasion.

Daredevil She-Hulk
Zdroj: imdb.com

Hovoria o dvoch seriách!

S tým, že dostáva Daredevil: Born Again už teraz reboot, je otázne, kedy ho uvidíme. Predtým oznámený dátum hovoril o januári 2025, nezabúdali však dodať, že môže ísť o približný termín. Fanúšikovia si však radšej počkajú aj dlhší čas ak by nový seriál mohol naplniť aspoň časť vysokých očakávaní, ktoré majú po predošlom trojsériovom spracovaní od Netflixu.

Čo hovoríte na to, že seriál Daredevil: Born Again čakajú takmer kompletné pretáčky? Ste radi, že v tomto prípade zmení smerovanie? Počkáte si v takomto prípade ochotne aj dlhšie? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: hollywoodreporter.com; ign.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -