Morbius 2 je znovu na pretrase. Tentoraz za to môže Netflix

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Morbius a Netflix čísla

Žijúci upír podľa postavy z Marvel komiksov zrejme stále nemusel povedať posledné slovo. Opäť sa začalo na internete horlivo diskutovať o tom, či príde druhá časť. Dôvodom totiž je, že film Morbius zaznamenal na streamovacej službe Netflix obrovské úspechy. Čo na to Sony?

Snímka zo Sony’s Spider-Man Universe bola uvedená na Netflix v USA a Indii (u nás ju bohužiaľ na službe nenájdete) dňa 5. septembra. Od tohto dátumu do 11. septembra (vrátane), teda iba za jediný týždeň, bola pustená 6 971 428-krát, čo znamená 12 083 808 nastremovaných hodín s jej dĺžkou 104 minút. Tak hneď vystrelil do prvej päťky najsledovanejších filmov.

morbius netflix
Zdroj: latestly.com

Stal sa číslom 2 na službe

Potom stačili už len dva ďalšie dni, aby to dotiahol ešte ďalej, stal sa v týchto regiónoch druhým najpozeranejším filmom. To je rozhodne obrovská zmena oproti tomu, ako si viedol v kinách. Pri prvom uvedení na prelome marca a apríla tohto roku priniesol v tržbách „iba“ 80,2 milióna amerických dolárov.

Ide o stratu, pretože rozpočet na výrobu bol 100 miliónov. Film sa stal terčom vtipov a objavili sa s ním tisícky mémov. Väčšina z nich odkazovala na hlášku „It’s Morbin‘ Time“, ktorá sa virálne šírila. Toto „hnutie“ si štúdio Sony vyložilo ako záujem fanúšikov a priniesli ho znovu do vybraných kín. Rýchly výsledok – na filme prerobili ďalších 300 000 dolárov.

Žarty si robil aj samotný herec

Žarty si začali robiť dokonca aj členovia štábu a samotný predstaviteľ hlavnej role. Jared Leto zdieľal na svojom Twitteri „teasujúce“ video, v ktorom sa natočil ako číta scenár, na ktorom sa uvádza „Morbius 2: It’s Morbing Time“. Nech je však vtipov akékoľvek množstvo, stále sa nájdu fanúšikovia, ktorí by mali záujem o pokračovanie.

Dôvodom môže byť aj potitulková scéna. V nej sa do Sony komiksového univerza dostal Adrian Toomes, respektíve Vulture, ktorého hrá Michael Keaton. Videli sme, ako vytvára s doktorom Michaelom Morbiom spojenectvo, čo mohlo položiť základný kameň Sinister Six, tímu nepriateľov Spider-Mana.

venom morbius kraven
Zdroj: mccourier.com

Sony už chce byť opatrnejšie

Momentálne by pre film Morbius 2 mohla byť vďaka službe Netlifx nová šanca. Je tu však jedno veľké ale. Kým by sme sa dočkali spomenutej tímovky alebo druhého sólového vstupu žijúceho upíra, čaká nás ešte niekoľko filmov. Na budúci rok príde Kraven the Hunter a Madame Web. Ďalší rok máme dostať snímku s ďalším antihrdinom menom El Muerto.

Sony bude v tomto prípade opatrnejšie a počká si, ako publikum prijme tieto ďalšie vstupy do univerza. Až na základe nich by mali začať uvažovať o ďalších prepojeniach na pavúčieho muža a jeho nepriateľov. Až po ich dostatočnej návštevnosti sa dočkáme Sinister Six alebo „Morbin‘ Time!“.

Myslíte si, že by mohli čísla z Netflixu zavážiť u štúdia na prinesenie filmu Morbius 2? Alebo budú podľa vás sledovať iba návštevnosť kín? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -