Trailer na I Wanna Dance With Somebody ukazuje, ako sa z Naomi Ackie stáva Whitney Houston

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na I Wanna Dance With Somebody

Sony vydáva prvý trailer na životopisný film I Wanna Dance With Somebody. Ten, ako už názov napovedá podľa známeho hitu, sa zameria na život R&B a popovej divy, Whitney Houston. Film popisujú ako radostnú a emotívnu oslavu jej života, ktorý chcú ukázať od záhadnosti k veľkej hudobnej sláve.

Zahrá si ju herečka Naomi Akcie. Poznať ju môžeme zo seriálu Masters of None, romantickej drámy Lady MacBeth alebo muzikálu The Score. Vyjadrila sa, že pre ňu bolo veľkým tlakom a až úzkostnou skúsenosťou, keď sa dozvedela, že má podobnú celebritu hrať. Nakoniec jej to vraj ale dokonca pomohlo v jej skúsenosti.

Od prvého vystúpenia k hviezdnej sláve

Totiž aj ukážka začína vystúpením ešte mladej speváčky v talentovej súťaži, kde takmer od nervozity stratí hlas. Predvedie však perfektný výkon a okamžite si ju všimne legendárny producent a manažér nahrávok Clive Davis. Jeho si v tomto filme zahrá Stanley Tucci. Ďalšími obsadeným sú Tamara Tunie, Clarke Peters, Ashton Sanders alebo Nafessa Williams.

Film nám má priblížiť život umelkyne od jej skorších rokov, cez prvé zmluvy so štúdiom až po vypredané štadióny a doslova národnú senzáciu. Čelí aj kontroverzii a dokonca ju kritizujú za to, že jej hudba „nie je dostatočne čierna“. Celým videom nás sprevádzajú rôzne pasáže ústrednej piesne z titulu filmu.

I Wanna Dance With Somebody Naomi Ackie Whitney Houston
Zdroj: vanityfair.com

Rovnaký autor ako pri Bohemian Rhapsody

Scenár k snímke napísal Anthony McCarten. Ten už rozhodne s hudobnými biografiami skúseností má, pretože stál aj za filmom Bohemian Rhapsody. Ten ukázal život Freddieho Mercuryho a kapely Queen. Táto snímka vznikala pod záštitou Whitney Houston Platinum Club.

Houston sa stala nielen hudobnou, ale celkovo populárnou ikonou. Okrem spomenutého songu sú jej najobľúbenejšími skladbami „Greatest Love of All“, „I Have Nothing“ alebo „I’m Your Baby Tonight“, ktoré tiež dúfame, že vo filme budeme počuť. Uvidíme, či pokryje aj neskoršie obdobie jej života a boj so závislosťou. Presvedčiť sa budeme môcť v kinách od 21. decembra.

Páčil sa vám trailer na I Wanna Dance With Somebody? Ste fanúšikmi Whitney Houston? Pôjdete si pozrieť životopisný film o nej? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Dovolím si niekoľko upresnení.
    Trailer sa nezačína vystúpením Whitney na speváckej súťaži, ale jedná sa o normálne vystúpenie, ktoré v tom čase robila so svojou matkou, tiež speváčkou. V tomto prípade vystupovali v New Yorskom klube Sweetwaters.
    O hlas neprišla Whitney, ale jej matka. Ani tá v skutočnosti neprišla o hlas, iba zahrala, že prišla o hlas, aby Whitney umožnila dlhšie vystúpenie. V skutočnosti sa táto udalosť so „stratením matkiným hlasom“ odohrala o nejaký rok-dva predtým ako Whitney v klube videl Clive Davis. Matka vtedy chcela Whitney vyskúšať, či zvládne samostatné vystúpenie. Witney samostatné vystúpenie zvládla výborne, načo rodičia začali pre ňu zháňať nahrávaciu zmluvu s hudobnými vydavateľstvami.
    Celým trailerom nás nesprevádza len ústredná pieseň „I Wanna Dance with Somebady“, ale v prvej polovici trailera znie pieseň „How Will I Know“ a na konci americká hymna (podľa väčšiny Američanov najlepšie zaspievaná v histórii).
    Z tohto videa https://www.youtube.com/watch?v=FIPXwN3j9Y0 vieme, že vo filme zaznie aj pieseň „Greatest Love of All“. Ďalej v kratučkom zábery v traileri spoznávame Whitney vo videoklipe piesne „I Will Always Love You“ a v čiernych šatách Whitney vystúpila na American Music Awards v roku 1994 kde zaspievala 3 piesne. Domnievam sa, že vo filme odznie iba jedna a to „And I Am Telling You You I’m Not Going“, pretože podľa Clive Davisa to je najlepšie hudobné vystúpenie všetkých čias.

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -