Nového filmového Elvisa stvárni Jacob Elordi z Eufórie! Kto chystá ďalší životopisný film?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sofia Coppola chystá film Priscilla

Film Elvis od Baza Luhrmanna bol veľkolepým hudobným zážitkom a zrejme aj životopisnou drámou roka. Kráľa rock’n’rollu na plátnach len tak neopustíme. Sofia Coppola totiž chystá film Priscilla. Režisérka filmov ako Stratené v preklade či Smrť panien však chystá komornejší a hlavne citlivejší náhľad na život hviezdy.

Sama pripravuje aj scenár, vychádzať ale bude z memoárov Elvis and Me. Tie v roku 1985 vydala samotná Priscilla Beaulieu Presley, niekdajšia spevákova manželka. Ukazuje ich vzájomný vzťah, aféry, manželstvo aj rozvod. To je ústrednou témou, nechýba však ani hudobný vzostup, špička kariéry či boj o miesto v rebríčkoch s Beatles.

sofia coppola priscilla
Zdroj: womanandhome.com

Jej ďalšia spolupráca s A24

Filmárka pripravuje životopisný film so štúdiom A24. Práve s nimi prebiehali aj dve z jej predošlých spoluprác. Boli to filmy Bling Ring a jej zatiaľ posledný On The Rocks. V ňom si zahrali Bill Murray a Rashida Jones a keďže bol vydaný v roku 2020, nepoputoval do kín, ale na streamovaciu službu Apple TV+.

Prizvala si aj svojich častých spolupracovníkov. Nimi sú napríklad kameraman Philippe Le Sourd, kostýmová dizajnérka Stacey Battat či produkčná dizajnérka Tamara Deverell. Spoločne dajú nový náhľad bestselleru podľa New York Times, ktorý ukazuje osobný život veľkej hviezdy.

priscilla obsadenie
Zdroj: yahoo.uk

Dvojica už má herecké obsadenie

Vybrané už bolo aj obsadenie pre ústrednú dvojicu. Elvisa si v tomto prípade zahrá Jacob Elordi, ktorého môžeme poznať zo seriálu Eufória či filmovej série The Kissing Booth. Jeho manželku stvárni Cailee Spaeny, známa z filmu Zlé časy v El Royale alebo seriálu Mare z Easttownu.

Filmu ešte nestanovili dátum premiéry, nakrúcať by sa malo začať v kanadskom Toronte počas jesene. Sme zvedaví na verziu, ktorá prinesie podľa knižných spomienok režisérka Coppola. Zatiaľ aj uvidíme, či film Elvis, ktorý sme mohli vidieť od júna v kinách a teraz už aj na HBO Max, zabojuje o ocenenia.

Páči sa vám, že Sofia Coppola prinesie film Priscilla, ktorý bude rozprávať príbeh z perspektívy Elvisovej manželky? Tešíte sa na ďalší film s touto hviezdou? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com, hyperbeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Elvis je imho film roka 2022, takze preobsadenie za ineho herca je z kategorie „vsetko zle“. Copola si to este stale moze rozmysliet a zamestnat Austina Butlera. Inak Priscilla ma nijak zvlast nezaujima, Dallas som pozeral uz straaaaaasne davno :)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -