Trailer na Don’t Worry Darling ukazuje, že idylický život Florence Pugh v 50. rokoch je klamstvo

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Don’t Worry Darling

Za veľkých ovácií bol počas minulého týždňa divákom na CinemaCone premietnutý trailer na film Don’t Worry Darling. Teraz je zverejnený a dostupný aj pre ostatných divákov. Ukazuje nám poriadne hlboký príbeh plný zvratov a klamstiev. Idylický život v 50. rokoch, ktorý žijú Harry Styles a Florence Pugh, vôbec nie je takým, ako sa zdá.

Stojí za ním Olivia Wilde (vo filme si tiež zahrá), pre ktorú ide o druhý režisérsky počin. Prvým bola komédia Šprtky to chcú tiež, ktorou príjemne prekvapila v roku 2019. Teraz sa ale rozhodla pre iný žáner – prináša psychologický triler. Podľa ukážky to vyzerá tak, že sa v ňom tiež našla.

Olivia Wilde prechádza k psychologickému trileru

Zo Šprtiek si zopakovala spoluprácu aj so scenáristkou Katie Silberman. K nim sa ale pridávajú aj Carey a Shane Van Dyke. Tie pracovali na trileri Potichu alebo horore Černobyľké denníky.

Dej sa zameria na pár Alice (Pugh) a jej manželka Jacka (Styles). Dostanú možnosť prestahovať sa do mestečka, ktoré je v 50. rokoch experimentálnym ideálnym utopistickým miestom. Muž tam má pracovať na tajomnom projekte „Victory“, kým Alice zostane ako žienka v domácnosti a môže si užívať všetky výhody a luxus. Takto majú žiť desiatky párov.

trailer don't worry darling
Zdroj: geektyrant.com

Život v luxuse je klamstvo. Ako veľké?

Spoločnosti šéfuje Frank (Chris Pine) a jeho elegantná parnertka Shelley (Gemma Chan). Sľubujú užívanie si života plnými dúškami a za výmenu sľubujú iba vernosť komunite a diskrétnosť pre ostatný svet. Lenže hneď sa zančú objavovať trhliny, ktoré odhaľujú, čo sa môže skrývať za fasádou zdanlivo perfektného života. Alice sa začne spytovať, čo sa deje vo Victory. Kam je až ochotná zájsť a čo vsetko obetovať?

Snímka je okrem spomenutých nabitá aj ďalšími hereckými hviezdami. Okrem spomenutých vidíme Nicka Krolla, Timothyho Simonsa aj režisérku projektu, Wilde. Ukážka sa dokáže sústrediť a už v pár minutách vyzdvihnúť ich výkony.

DON'T WORRY DARLING
Zdroj: people.com

Z bezstarostných okamihov v hrozivejšej tematike

Trailer na Don’t Worry Darling sa začína podobne, ako predstavy manželského páru. Všekto vyzerá ideálne a bezstarostne. Lenže veľmi rýchlo zmení tón a vrhá sa do viac temnejšej až hrozivejšej tematiky. Kým jedna osoba bojuje za odhalenie klamstiev, musí najprv presvedčiť ostatných, aby jej uverili.

Napriek tomu nám neprezradí až príliš veľa a na odhalenie všetkého diania a na to, čo vlastne projekt Victory je, si budeme musieť počkať do zhliadnutia filmu. Spoločnosť Warner Bros. ho prinesie do kín v septembri 2023.

Zaujal vás podľa ukážky, popisu a hereckých hviezd film Don’t Worry Darling? Čo si zatiaľ myslíte o psychologickom trileri Olivie Wilde? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -