Režisér James Wan prezrádza prvé informácie o filme Aquaman 2. Čo máme čakať?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvé informácie o filme Aquaman 2

Počas jedného z panelov na fanúšikovskom evente, ktorý sa odohral včera online, DC FanDome, vystúpil aj James Wan. Spolu s Patrickom Wilsonom zaspomínali a reflektovali ohľadom prvého Aquamana. Čo je ale dôležitejšie, prezradil nám aj prvé informácie ohľadom nadchádzajúceho pokračovania. Čo nám povedali o filme Aquaman 2?

Prvá časť bola druhým najzárobkovejším filmom z DC filmového vesmíru. Prekonala ho iba Wonder Woman od Patty Jenkins, ktorej náš tiež čaká druhá časť s podtitulom 1984 už onedlho. Snímka si na seba zarobila 1,1 miliárd amerických dolárov, čo z nej robí dokonca jeden z najrýchlejšie zarábajúcich filmov z dielne Warner Bros.

Patty Jenkins séria Wonder Woman
Zdroj: serienjunkies.de

Zaradený do súčasného sveta

Nielen to, ale aj možnosti neustáleho rozrastania tohto univerza dali priestor na pokračovanie. To režisér James Wan takmer hneď odklepol a začal pripravovať. Momentálne je dátum premiéry stanovený na 16. december 2022, takže si ešte nejakú dobu počkáme. Na evente sa ale režisér o ňom vyjadril, že máme očakávať serióznejšie dielo, ktoré bude zasadené do súčasného sveta:

“Povedal by som, že pokračovanie bude viac seriózne a viac relevantné k svetu, v ktorom žijeme dnes.”

Reflektovanie súčasného sveta a jeho problémov však nebude jedinou témou pre film Aquaman 2. Wan zároveň potvrdil, že sa pozrieme aj na viacero nových a unikátnych lokácií, ktoré spolu s postavami preskúmame. Hovoril to ako doplňujúcu informáciu, keď herec Patrick Wilson povedal, že najviac zo všetkého by chcel v novom filme vidieť viac svetov.

patrick wilson aquaman
Zdroj: observer.com

V prvom filme sa stretli zaujímaví herci

Ten s režisérom pracoval už predtým, na horore V zajatí démonov. V DC filme si ale zahral Orma, majstra oceánov, ktorý bol vtedajším vládcom Atlantídy. Právoplatným kráľom má ale byť Aquaman, ktorý je napoli atlantíďanom a z polovice človekom. Keď sa naučí čeliť tomu, kým skutočne je, tak sa vydáva na púť svojho života, aby si uplatnil nárok na trón. Túto rolu stvárnil Jason Momoa.

Arthurov (čo je Aquamanove občianske ľudské meno) ľúbostný záujem a zároveň tvrdú bojovníčku Meru si zahrala Amber Heard (Magic Mike XXL). Vo filme sa objavil aj oscarový nominant William Dafoe (Čata, Spider-Man), ktorý vystupoval ako postava Vulko, akýsi poradca pre vládcu Atlantídy. Aquamanovu matku si zahrala Nicole Kidman (Tí druhí, Lion).

Vo filme sa objavila aj akčná legenda 80. rokov, Dolph Lundgren (súčasní Expendables alebo Rocky IV), ktorý si zahral vodcu jedného z kmeňov Atlantídy, Xebela. Ústredného záporáka, Black Mantu, stvárnil Yahya Abdul-Mateen II (Pobrežná hliadka). Ďalej si zahrali aj Ludi Lin (Power Rangers), či Temeura Morrison (Star Wars Epizóda II), ktorý stvárnil Arthurovho otca.

Aquaman: King of Atlantis
Zdroj: movieweb.com

S ktorými postavami máme počítať do pokračovania filmu zatiaľ ešte nevieme. Nateraz je serióznejší tón pokračovania jediná väčšia informácia, ktorá sa k nám dostala. To ale v prípade režiséra, akým je James Wan, nie je určite na škodu, pretože vieme, že takéto témy zvláda. Majster desivých filmov sa ukáže aj spin-offom k danej sérii, ktorá bude práve hororovo ladená. Jej názov bude The Trench.

Páči sa vám avizovaný vážnejší tón pre film Aquaman 2, alebo sa vám páčil skôr humorný prístup z prvej časti? Dajte nám vedieť v komentároch váš názor. 

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -