Prvý trailer na režisérsku verziu Justice League Zacka Snydera odhaľuje tonu nových záberov

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

AKTUALIZÁCIA: Prvá riadna ukážka na film Justice League Snyder Cut konečne vyšla aj oficiálne. Prekvapiť vás môže napríklad pôvodný štvorcový formát, v ktorom režisérsku verziu uvidíme. Ďalšou potvrdenou novinkou je fakt, že film bude rozdelený na štyri časti, čím sa z neho stane televízna miniséria. Každá časť bude trvať hodinu.

PÔVODNÝ ČLÁNOK: Pokiaľ nepoznáte príbeh jeho vzniku, Justice League z roku 2017 mal byť úplne rozdielnym filmom. Jeho réžiu mal pôvodne na starosti Zack Snyder, filmár, ktorý hral kľúčovú úlohu pri vzniku filmového sveta DCEU. Práve on stojí za vznikom Muža z ocele a Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti, pričom Justice League mal byť jeho ďalším projektom.

Počas jeho tvorby sa však kvôli osobným problémom musel filmu vzdať ešte pred dodatočným nakrúcaním a celou post-produkciou. Tu prichádza do príbehu režisér Joss Whedon (Avengers), ktorého štúdio Warner Bros. povolalo na dokončenie filmu. Avšak namiesto toho ho značne prerobil, z pôvodnej vízie Zacka Syndera v ňom neostalo takmer nič.

Justice League Snyder Cut
Nové logo filmu Justice League Snyder Cut; Zdroj: twitter.com

#ReleaseTheSnyderCut

Kvality výsledného produktu môžete posúdiť sami. Film bol sklamaním ako po finančnej, tak aj po kritickej stránke. Jednalo sa o nepodarený mix dvoch rozdielnych pohľadov na jeden a ten istý projekt. Od jeho vydania fanúšikovia bažili po jedinej veci – režisérskej verzii filmu Justice League.

Dokonca vznikla veľká kampaň a hnutie, ktoré tlačilo štúdio k vydaniu Snyder Cut, teda originálnej a pôvodnej vízie Zacka Snydera. Trvalo to niekoľko rokov, podporovali to dokonca aj samotní herci, a po rokoch sa to konečne podarilo. V máji režisér oznámil, že film Justice League Snyder Cut príde na streamovaciu službu HBO Max už budúci rok.

Odvtedy sme sa dočkali hneď niekoľkých náhľadov na film. Tým najväčším bol nepochybne krátky Sneak Peek, ktorý odhalil prvý pohľad na legendárneho záporáka Darkseida. Ten bol z kino-verzie filmu úplne vystrihnutý, nahradený bol príšerne vyzerajúcim Steppenwolfom, z ktorého si fanúšikovia dodnes robia srandu.

Justice League Snyder Cut trailer

Neskôr sme sa počas akcie Justice Con dočkali prvého pohľadu na Henryho Cavilla ako Supermana v čiernom kostýme. Už teda ostávalo len to posledné – vydať plnohodnotný trailer. A ten deň konečne nastal. Režisér nás niekoľko posledných dní pripravoval na to, že trailer príde počas online akcie DC FanDome. Tá prebieha práve teraz, 22. augusta a bude trvať 24 hodín.

Určite treba spomenúť, že sa zatiaľ nejedná o oficiálne vydanie. Justice League Snyder Cut trailer totiž stihol uniknúť na svetlo sveta ešte pred jeho oficiálnym uvedením na internet. Veríme však, že ho do pár hodín uvidíme v plnohodnotnej kvalite. Každopádne, nová ukážka obsahuje tonu nových scén, ktoré sa nedostali do pôvodnej kinoverzie. Vidíme v nej Darkseida, Supermana v čiernom obleku, lepší dizajn Steppenwolfa a množstvo vymazaných scén.

Oficiálny dátum vydania na streamovacej službe HBO Max v traileri zatiaľ nevidíme, no o všetkých novinkách vás budeme včas informovať. Preto ostaňte naladení, celý večer vám totiž budeme prinášať nové trailery, novinky a informácie z akcie DC FanDome. Filmy ako Wonder Woman 1984, The Suicide Squad, Black Adam alebo The Batman ešte túto noc plánujú zažiariť.

Tak čo, dáte filmu Justice League aj druhú šancu? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -