Ľudia mu dali 94 %. Úžasný film bude konečne pre Slovákov online, pozriete si ho len tu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pri deji The Iron Claw sa nedá neplakať

Príbeh The Iron Claw je založený na skutočných udalostiach bratov Von Erichovcov, ktorí sa začiatkom 80. rokov zapísali do histórie v silne konkurenčnom svete profesionálneho wrestlingu. V podstate ide o životopisný film, čo z neho robí ešte viac srdcervúci príbeh. A teraz bude konečne online na streamovacej službe Max (predtým HBO Max). Dátum vydania nájdete nižšie v článku.

Film začína predstavením otca rodiny Fritza Von Ericha (Holt McCallany) počas zápasu v ringu. Titulu svetového šampióna v ťažkej váhe ale nikdy nedokázal dosiahnuť, preto sa rozhodol plniť si svoj sen prostredníctvom štyroch synov. Bol jasne rozhodnutý, že jeden z nich prinesie titulný opasok domov.

„Otec sa nás snažil chrániť zápasením. Povedal, že keď budeme najtvrdší, najsilnejší, nikdy by nám nič nemohlo ublížiť. Veril som mu. Všetci sme mu verili,“ znejú slová najstaršieho zo synov. Naopak, matka svoje deti chránila prostredníctvom silnej viery k Bohu. Na ranči v Texase tak tvrdou drinou vyrastali štyria bratia, ktorých vzájomná láska k rodine bola všetkým, čo kedy potrebovali. Zatiaľ čo wrestling bol pre otca životom, bratia ho vnímali ako možnosť tráviť čas jeden s druhým.

Film Iron Claw
Iron Claw RECENZIA; Zdroj: tmdb.org

Skutočnou kliatbou rodiny Von Erichovcov bol ich otec, ktorý neoblomne a prísne viedol deti k titulnému zápasu. Dokonca mal presné poradie v obľúbenosti svojich synov, ktoré sa mohlo zo dňa na deň meniť podľa zásluh. Iron Claw týmto spôsobom divákom predostiera problém toxickej maskulinity. Ten vychádza z vyrastania v prostredí, v ktorom pokiaľ nie si najlepším, tak nie si nikým. „Chlapi neplačú,“ tvrdil otec synom počas príšerných tragédií, ktorými si rodina prechádzala.

Skvelý film bude konečne online len na jednom mieste

Ako opisujeme v našej recenzii, The Iron Claw je fantastickou a hlavne srdcervúcou drámou o chorobnej posadnutosti svojím snom a tragédii, ktorú to prináša. Snímka počas premietania v kinách zožala pozitívne reakcie kritikov aj divákov, na portáli Rotten Tomatoes má v tomto momente 89 %. Tunajší diváci na CSFD boli o niečo prísnejší, no životopisnému filmu udelili aj tak úctyhodných 75 %.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Max (@streamonmax)

Snímku si budete môcť pozrieť online z pohodlia domu už 10. mája exkluzívne na streamovacej službe Max (predtým HBO Max).

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -