Rušenie pokračuje. Hra o tróny práve stratila ďalší sľubný seriál

Nenechajte si ujsť

HBO zrušilo ďalší seriál Hry o tróny

HBO zrušilo ďalší zo sľubných následníkov svojho hitu Hra o tróny. Televízna spoločnosť ešte aj päť rokov po skončení ikonickej fantasy presne nevie, ako so značkou ďalej napredovať a zatiaľ sme sa dočkali jediného nástupcu v podobe seriálu Rod draka. HBO malo na stole desiatky ďalších nápadov a medzi vážnych kandidátov na sfilmovanie patril aj seriál 10 000 Ships.

Ten sa mal odohrávať v ďalekej minulosti a mal predstaviť neohrozenú bojovníčku a kráľovnú Nymeriu, ktorej ľud čelí skaze. Nymeria zhromaždí jeho zvyšky na 10-tisíc lodiach a hľadá mu nový domov. Na ceste čelí mnohým nebezpečenstvám, od chorôb a vzbúr vo vlastných radoch, až po útoky pirátov a nepriateľských národov.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa House Of The Dragon Fans (@houseofdragonfans)

Ďalší zo zrušených seriálov

Scenár napísal Brian Helgeland a o seriáli sa hovorilo ako o ďalšom z možných nástupcov Hry o tróny. Novinku však na obrazovkách napokon nikdy neuvidíme, keďže podľa Helgelanda HBO od projektu dalo ruky preč a neplánuje sa s ním pohnúť vpred. Dôvodom má byť skutočnosť, že dej je zasadený až priveľmi ďaleko do histórie a nemusel by osloviť všetkých fanúšikov Hry o tróny.

Režisér a scenárista seriál prirovnal k ceste Mojžiša a Izraelitov z Egypta vo svete Hry o tróny, hovorilo sa aj o paralele s príbehom Odysea. Helgeland však nestráca nádej a hovorí, že aj keď si HBO aktuálne projekt nevybralo, v budúcnosti sa to ešte môže zmeniť.

To sa aktuálne zdá nepravdepodobné, keďže HBO ruší jeden projekt zo sveta Hry o tróny za druhým. Iba nedávno herec Kit Harrington potvrdil, že nevznikne pokračovanie fantasy hitu v podobe seriálu Snow, o ktorom sa hovorilo posledné dva roky. Okrem toho HBO zrušilo aj možný seriál The Sea Snake, ktorý sa mal zameriavať na Corlysa Velaryona a nahromadenie jeho rozprávkového bohatstva.

hra o tróny seriál
Zdroj: HBO

V minulosti HBO zarezalo aj vznikajúci projekt Long Night, ktorý bol spomedzi zrušených titulov najbližšie k realizácii. Do pilotného dielu služba naliala viac než 30 miliónov dolárov, no nakoniec sa s ním nestotožnila. The Long Night tak dodnes predstavuje najdrahší zrušený pilotný diel v histórii televízie.

Fanúšikovia Hry o tróny si nateraz musia vystačiť s prichádzajúcou druhou sériou Rod draka. Dobrou správou však je, že HBO dalo nedávno zelenú novému seriálu The Hedge Knight, ktorý sa dejovo odohráva medzi seriálmi Rod draka a Hra o tróny. Detailne sme sa mu venovali v samostatnom článku.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -