Slováci stratia kľúčovú výhodu a ešte si aj priplatia. Takáto je cena náhrady za HBO Max

Nenechajte si ujsť

HBO Max na Slovensku zdražie, poznáme nové ceny

Už 21. mája službu HBO Max na Slovensku vystrieda nová platforma Max. Ponúkne bohatší obsah, športový balíček a bude vysielať aj Olympijské hry, tajomstvom však doposiaľ zostávala cena predplatného. To sa čerstvo zmenilo a HBO zákazníkov informuje o novej cene jedného zo svojich balíčkov.

Nová služba Max na Slovensku ponúkne dve tarify predplatného. Prvouj e balík Standard, ktorý ponúkne FullHD obsah, súbežné sledovanie na dvoch zariadeniach súčasne a 30 stiahnutí pre sledovanie offline. Vyšší balík Premium používateľom sprístupní aj 4K obsah, sledovanie na troch zariadeniach a možnosť stiahnuť 100 filmov a seriálov.

HBO Max
Max

Súčasní predplatitelia služby budú automaticky prenesení do programu Standard, prídu teda o výhody v podobe 4K obsahu a obmedzí sa aj počet zariadení, na ktorých môžu súčasne sledovať. Za novú službu Max budú napriek strate výhod predplatitelia platiť viac.

Súčasná cena predplatného predstavuje 6,99 € na mesiac, po novom to bude už 7,99 €, informuje HBO v maily zaslanom zákazníkom. Ročne si predplatitelia balíka Standard priplatia 25 eur – zo súčasných 54,99 predplatné narastie € na 79,90 €.

HBO informuje, že ceny budú pre nových zákazníkov platné už od 21. mája, kedy na trh príde nová služba Max. Pre existujúcich predplatiteľov HBO Max vstúpia do platnosti o dva mesiace neskôr.

Cena predplatného Standard je vyššia než vaša aktuálna ročná cena predplatného z viacerých dôvodov – výrazne zlepšujeme obsah, pridávame nové možnosti a funkcionality  a zároveň zahŕňame i náklady na vývoj a implementáciu vylepšenej platformy, informuje HBO.

Cena balíka Premium, rovnako ako športového doplnku, zatiaľ používateľom oznámená nebola. Jej odhalenie sa očakáva v najbližších dňoch. HBO používateľov informuje, že v prípade nespokojnosti s vyššími cenami môžu bezplatne zrušiť svoje existujúce predplatné. Všetkým detailom príchodu novej služby Max na Slovensko sa detailne venujeme v samostatnom článku.

Pôvodný článok: Predplatiteľov HBO Max na Slovensku už čoskoro čakajú veľké zmeny. Obľúbenú službu totiž nahradí nová platforma Max, ktorá v sebe bude kombinovať obsah rozšírený obsah a dokonca ponúkne aj športové prenosy. HBO potvrdilo, kedy služba na Slovensko dorazí aj čo od nej možno očakávať.

Ponúkne tisícky hodín nového obsahu

To, že HBO Max u nás nahradí nová streamovacia služba Max, sa vie už dávnejšie. Max bol v máji minulého roka spustený na trhu USA, odkiaľ sa bude rozširovať aj do ďalších teritórií. Najskôr do Latinskej Ameriky, čoskoro dorazí aj do Európy, vrátane Slovenska. Štart u nás a v ďalších 21 krajinách je naplánovaný na 21. mája. 

Rod draka
Max

Nová služba Max v sebe bude kombinovať obsah HBO Max, a teda bohatú ponuku seriálov a filmov, s obsahom streamovacej služby Discovery+. Tá pre zmenu ponúka tisíce hodín náučného a dokumentárneho obsahu, reality šou a reláciach o varení či životnom štýle.

Predplatitelia si budú môcť vybrať zo širokej ponuky kvalitnej zábavy, ako sú filmy Warner Bros (Barbie, Aquaman a stratené kráľovstvo, Wonka) alebo seriály HBO Originals (The Last of Us, Biely lotos, Euphoria, Temný prípad: Nná krajina, Režim, Sympatizant, Nevyjasnené zločiny Roberta Dursta, očakávaná komédia Franšíza). Do Maxu smerujú aj nové Max Originals, ktoré rozširujú príbehy veľkých filmov spoločnosti Warner Bros. Pictures (Tučniak, Duna: Proroctvo, Vitajte v Derry To Stephena Kinga). Tešiť sa môžete aj na klasické filmy z knižnice WB, ako sú sága o Harrym Potterovi, Paddington, Matrix, Temný rytier, Joker a Pán prsteňov, ako aj obľúbené tituly z produkcie Discovery, napríklad 90 dní do svadby, Zlatá horúčka a Fixer Upper.

Absolútnou novinkou bude šport

Veľkou novinkou novej služby bude aj športový obsah. Služba predplatiteľom ponúkne atraktívne športové prenosy z Olympijských hier v Paríži. Dostupné budú pre všetkých predplatiteľov, bez ohľadu na tarif.

Olympijske hry
Max

Doplnok Šport prinesie divákom množstvo európskych a svetových športových podujatí, ako sú tenisové Grand Slamy (Australian Open, French Open, US Open), cyklistické preteky Grand Tour (Giro d‘Italia, La Vuelta a España, Tour de France a Tour de France Femmes), 24 hodín Le Mans, ako aj majstrovstvá sveta a zimné svetové poháre. Vysielacie práva sa v jednotlivých krajinách líšia.

Tarify

Max bude ponúkať niekoľko rôznych tarifov a doplnok Šport, ktorý si môžete zakúpiť s ktorýmkoľvek z tarifov. Podrobnosti o cenách budú oznámené v nasledujúcich týždňoch, ceny sa budú líšiť podľa krajiny.

Tarif Basic s reklamami (na Slovensku pri spustení nebude)

 • Tento tarif prinesie predplatiteľom Max za nižšiu cenu a bude obsahovať reklamy
 • Spočiatku bude k dispozícii v deviatich krajinách a postupne sa rozšíri do ďalších
 • Krajiny, v ktorých bude základný tarif Basic s reklamami k dispozícii ako prvé: Nórsko, Švédsko, Dánsko, Fínsko, Holandsko, Rumunsko, Poľsko, Francúzsko a
 • Používatelia budú môcť sledovať obsah naraz na dvoch zariadeniach
 • Obsah bude k dispozícii vo Full HD
Penguin HBO
Max

Tarif Standard:

 • Používatelia budú môcť sledovať súčasne na dvoch zariadeniach
 • Obsah bude k dispozícii vo Full HD
 • V rámci tohto tarifu bude možné stiahnuť 30 filmov alebo častí seriálov a sledovať ich offline

Tarif Premium:

 • Poskytne používateľom najlepší zážitok zo sledovania
 • Používatelia budú môcť sledovať obsah naraz na štyroch zariadeniach
 • Ponúkne rozlíšenie Full HD alebo 4K a zvuk Dolby Atmos (podľa dostupnosti).
 • V rámci tohto tarifu bude možné stiahnuť 100 filmov alebo častí seriálov a sledovať ich offline

Doplnok Sport:

 • Doplnok Sport poskytne divákom prístup k sledovaniu špičkových športových podujatí, ako sú tenisové grandslamy, cyklistické preteky Grand Tour alebo 24 hodín Le Mans, a k priamym prenosom lineárnych kanálov Eurosport 1 a Eurosport 2
 • Doplnkovú službu Sport je možné zakúpiť ako doplnok ku každému zo základných paušálov
 • Používatelia môžu sledovať športové prenosy súčasne na dvoch zariadeniach (z celkového počtu súčasne dostupných sledovaní, ktoré sa líši podľa jednotlivých tarifov)

Všetko pôjde plynulo, sľubuje HBO

Existujúci predplatitelia HBO Max budú môcť okamžite začať objavovať nové relácie na Maxe, kam sa prenesú ich existujúce profily a história sledovania. Budú môcť pokračovať v sledovaní tam, kde skončili. Niektoré zariadenia a verzie operačných systémov umožňujú automatickú aktualizáciu aplikácie HBO Max na Max.

V ostatných prípadoch budú používatelia pri spustení aplikácie HBO Max vyzvaní na stiahnutie novej aplikácie.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -