Zimomriavky zaručené. Netflix vydal trailer na dychberúci dokument o Ayrtonovi Sennovi

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Netflix s veľkou obľubou vyrába dokumenty alebo filmy či seriály inšpirované skutočnými udalosťami a legendami. Tou najnovšou je Ayrton Senna, ikonický brazílsky jazdec Formuly 1. Limitovaná séria bude niesť neprekvapivo názov Senna, pričom nedávno dostala aj prvý trailer a fotografie.

Cez šesť epizód prvýkrát uvidíme cestu tohto trojnásobného šampióna – cez jeho triumf, sklamania, radosť aj smútok. Hraná mini-séria začne v čase, keď sa Senna presúva do Anglicka, aby súťažil v sérii Formula Ford, a ukončí ju tragická nehoda v talianskej Imole.

Prvý trailer na mini-sériu Senna

Na prvých záberoch môžeme vidieť Sennovu historickú výhru na Veľkej cene Brazílie v roku 1991 na okruhu Interlagos. Preteky, ktoré komentoval Galvão Bueno, boli pre neho náročné, keďže väčšinu času bojoval so zaseknutou prevodovkou na na šiestom stupni, no zároveň prvýkrát vyhral vo svojom rodnom meste Sao Paule.

Vidíme tiež možné myšlienky a skúsenosti, ktoré sa prelínajú s obrazmi pretekov. Tie viedli Ayrtona Sennu (Gabriel Leone) k tomuto bodu v jeho kariére. Takto sa nám ukazujú ale aj iné dôležité postavy, ktoré boli súčasťou jeho života  –  Xuxa (Pâmela Tomé), Alain Prost (Matt Mella), šéf tímu McLaren Ron Dennis (Patrick Kennedy) či už spomínaný Galvão Bueno (Gabriel Louchard).

Seriál vyrábali s podporu spoločnosti Senna Brands, ktorá sa stará o jazdcovo dedičstvo, ako aj jeho rodinu, ktorú uvidíme vďaka aj v seriáli, jej členov si zahrajú napríklad Alice Wegmann (jeho prvá žena Lilian Vasconcelos), Camila Márdila (jeho sestra Vivianne Senna), Marco Ricca (jeho otec “Maurão” Senna), Nicolas Cruz (jeho brat Leonardo Senna), Rodrigo Veloso (jeho švagor Flavio) či Susana Ribeiro (jeho matka Zaza Senna).

Seriál môžeme očakávať na Netflixe koncom tohto roka.

Ste fanúšikmi Formuly 1? Pozriete si seriál o jednom z najväčších pretekárov histórie? 

Zdroj: netflix.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -