Marvel chystá brutálne prekvapenie. Vráti sa najobľúbnejší superhrdina

Nenechajte si ujsť

Ikonický hrdina sa vráti

Rozhodnutie Marvelu zaradiť spiatočku v počte predstavovaných noviniek začína prinášať ovocie. Očakávania okolo superhrdinského univerza opäť naberajú na sile, čo dokazuje nielen Deadpool & Wolverine, ale aj prichádzajúca snímka Avengers: Secret Wars, ktorý má premiéru naplánovanú na rok 2027.

Najväčší event vo svete Marvelu právom budí veľkú pozornosť a aj napriek neskoršej premiére sa už v súvislosti s filmom začínajú objavovať viaceré zaujímavé teórie. Terčom najnovších klebiet je herec Chris Evans, ktorého majú diváci pevne zafixovaného ako Captain America. Jeho postava v hlavnej sérii cestovala časom, aby zvrátila Thanosovu genocídu, čo si však vyžiadalo svoju daň. Kým ostatní superhrdinovia vôbec nezostarli, Captain America zostal v minulosti s Peggy Carterovou a prežil plnohodnotný život.

chris evans captain america
Zdroj: best-wallpaper.net

Vrátiť sa majú aj ďalší

Bolo teda viac menej jasné, že s Chrisom Evansom sa už v jeho ikonickej úlohe veľmi nepočíta a pochodeň po ňom preberie Anthony Mackie alias Sam Wilson. Portál  MyTimeToShineHello však hovorí, že pôvodný Captain America sa do MCU predsa len vráti. Stane sa tak práve v Avengers: Secret Wars, kde by sme ho mohli opäť vidieť v podaní Chrisa Evansa.

Návrat slávneho herca má byť hotovou vecou a Evans už mal podpísať aj kontrakt. Rovnaký portál však informoval, že pôvodný Captain America sa objaví aj v prichádzajúcom Deadpool & Wolverine. Je možné, že došlo k chybe a namiesto Deadpoola uvidíme Evansa až v nových Avengeroch, prípadne pôjde o hviezdne kameo aj v novom filme. Oficiálne zatiaľ nič potvrdené nebolo, no je isté, že Secret Wars bude pre Marvel obrovskou udalosťou. Do superhrdinských kostýmov sa majú opäť navliecť aj ďalší starí známi ako napríklad Hugh Jackman ako Wolverine či Tobey Maguire ako Spider-Man.

captain america 4 film
Zdroj TMDB

O čom je vlastne Secret Wars?

Secret Wars patrí k najpopulárnejším a najväčším udalostiam vo svete Marvelu. Najmocnejší superhrdinovia a anti-hrdinovia sa spoločne stretnú, aby navzájom bojovali. Séria sa vyznačuje množstvom veľkolepých bitiek, ale tiež osobných príbehov a romantických línií. Napratať všetky udalosti do jedného filmu by mohlo byť uponáhľané a nedávalo by zmysel ani z ekonomického hľadiska. Stačí sa pozrieť na komerčné úspechy filmov Avengers, ktoré boli rovnako rozdelené.

Séria Secret Wars vznikla v rokoch 1984-1985 a dodnes patrí k najväčším míľnikom vo svete komiksov. Na jeho začiatku stojí tajomná a všemocná entita menom Beyonder, ktorý z diaľky pozoruje súboje superhrdinov s nepriateľmi a  rozhodne sa preskúmať povahu dobra a zla. V rámci svojho experimentu Beyonder prenesie skupinu hrdinov a záporákov na umelo vytvorenú planétu zvanú Battleworld. Medzi týmito postavami sú ikony ako Spider-ManHulk, Iron ManCaptain AmericaThorX-Men, Fantastic FourDoctor Doom a mnoho ďalších.

marvel avengers
Zdroj: TMDB

Beyonder všetkých zúčastnených osloví jednoduchým zadaním: ak zvíťazia vo vzájomnom súboji, splní im ich najväčšie želanie. Snaha vzdorovať sa čoskoro ukáže ako márna, prísľub všetkého, po čom postavy kedy túžili, navyše vyvolá množstvo konfliktov, a to nielen medzi dobrou a zlou stranou, ale tiež v rámci jednotlivých tímov.

Práve dynamika a vnútorné rozpoltenie medzi postavami patria ku kľúčovým ingredienciám úspechu série. Secret Wars však vyniká aj akčnou zložkou a ukazuje vysnívané strety medzi mocnými hrdinami, ktoré by sa mimo Battleworldu nikdy nemohli uskutočniť.

Secret Wars tiež priniesol viacero nezabudnuteľných momentov. Za mnohé spomeňme napríklad Spider-Mana, ktorý sa tu prvýkrát navliekol do svojho ikonického čierneho kostýmu. Spider-Mana by si v Secret Wars mal zahrať Tobey Maguire, do roly Wolverina sa pre zmenu vráti Hugh Jackman.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -