Trvalo to 5 rokov. Apple konečne opraví najotravnejšiu chybu iPhonov

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Opravu ale nedostane každý iPhone

Nech už si o systéme iOS a samotných iPhonoch myslíte čokoľvek, jedna vec sa telefónom od Apple nedá odoprieť: kvalita kamier. iPhony dokážu jednoducho, bez hrabania sa v komplexných nastaveniach, zachytiť fotografie a videá, ktorým dokáže konkurovať len hŕstka konkurenčných zariadení.

Aj keď niektorým môže byť ľúto, že v natívnej aplikácii chýba akýkoľvek profesionálny režim, ktorý by umožnil manuálne nastavovanie rýchlosti uzávierky a ISO, Apple im to vynahradí kvalitným výsledkom. iPhony pritom dlhoročne dominujú najmä vo sfére videa.

S realistickými farbami, plynulou a prirodzenou stabilizáciou a bez prehnaného postprocesu videá z iPhonov jednoznačne vyhrávajú nad konkurenciou, avšak s jednou výnimkou. Akonáhle natáčate po tme, respektíve v zábere sa nachádzajú silné bodové svetlá, objavia sa vo videu rušivé vizuálne artefakty. Nižšie vám pripájam ako príklad video natočené na iPhone 15 Pro.

Tieto nepríjemné odrazy vznikajú priamo v kamere iPhonu a dokážu pokaziť veľké množstvo videí. Osobne ich považujem za jeden z najväčších nedostatkov všetkých nových iPhonov, pričom prvýkrát sa problém začal objavovať na generácii iPhone 11 Pro. Zdá sa však, že Apple konečne prišiel s riešením.

Už žiadne ďalšie odlesky

Ako informoval portál 9to5Mac, správa od leakera menom Yeux1122 nasvedčuje, že technologický gigant testuje úpravu hardvéru, ktorá môže pomôcť tento problém odstrániť. Dosiahnuť to chcú novou povrchovou vrstvou na objektívoch kamier iPhonu 16 Pro. „Vďaka tomu budeme môcť pozorovať zlepšenie kvality fotografií, primárne redukciou odleskov objektívu,“ hovorí informátor.

To sú jednoznačne skvelé správy pre každého, kto svojím iPhonom natáča videá. Má to však jeden háčik – podľa správy plánuje Apple aplikovať vylepšený výrobný proces len na modely iPhone 16 Pro a 16 Pro Max. Obyčajné modely sa vylepšenia, žiaľ, v tomto roku nedočkajú.

iphone
Zdroj: YANKO DESIGN

Rok veľkých zmien

Nové iPhony 16. generácie Apple predstaví už v septembri 2024. Tento rok čakajú používateľov veľké zmeny, na telefónoch napríklad pribudne úplne nové tlačidlo na zachytávanie fotiek a ovládanie fotoaparátu. Všetky modely taktiež dostanú Akčné tlačidlo.

Nedávno sme sa dozvedeli aj informácie o kapacitách batérií nových iPhonov. Tešiť sa môžu všetci okrem záujemcov o model Plus. Nižšie ponúkame porovnanie batérií nových s predchádzajúcimi modelmi iPhone 15.

  • iPhone 16: 3561 mAh (3367 mAh, + 5,8 %)
  • iPhone 16 Plus: 4006 mAh (4383 mAh, – 8,6 %)
  • iPhone 16 Pro: 3355 mAh (3290 mAh, + 2 %)
  • iPhone 16 Pro Max: 4676 mAh (4422 mAh, + 5,7 %

Čo sa softvéru týka, Apple vydá očakávanú aktualizáciu iOS 18, ktorá okrem integrovanej umelej inteligencie a zásadných vylepšení Siri prinesie aj obnovený dizajn.

Pre iPhony tak pôjde o významný rok, plný veľkých zmien. Žiaľ, záujemcovia o základné modely však budú musieť spraviť viacero kompromisov, aj čo sa týka vyššie spomínanej opravy otravných odleskov pri nakrúcaní videí.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -