Lara Croft na motorke na jedinečnom mieste. Máme informácie o novej Tomb Raider hre

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nová Tomb Raider hra

Nová Tomb Raider hra je titul, na ktorý hráči čakajú už 6 rokov. Vtedy totiž prišlo Shadow of the Tomb Raider, ktoré uzatváralo prvú rebootovanú trilógiu. Lara alenjedznoznačne nevkročila do starobylých ruín naposledy, tentokrát ich bude objavovať už ako skúsenejšia dobrodružka. Kým je nový projekt zahalený tajomstvami, prichádza leaker V Scooper s prvotnými detailami.

Hovorí, že spoločnosť Crystal Dynamics na hre usilovne pracuje a mohla by prísť už do roka. Mala by sa odohrávať v plne otvorenom svete v Indii. Poskytne nám rozsiahle scenérie, po ktorých sa bude dať voľne pohybovať na motorke či padákom.

Voľný pohyb rozsiahlou Indiou

Čaká nás množstvo výziev a prechod cez džungle, zasnežené hory, útesy či púšte. Stretneme sa opäť s tigrami, leopardami a inou rozmanitou faunou. Chýbať nebudú ani ľudskí súperi, tento raz má však hra ponúkať aj spôsob boja, ktorý nebude smrtiaci.

Nepriateľskou organizáciou bude hlavne Society of Raiders (ich prítomnosť už potvrdil aj oficiálny Tomb Raider web). Ide o skupinu, ktorá sa pôvodne inšpirovala Larou a jej cestami, časom však zmenili svoje spôsoby na drastickejšie. Hra má tak ponúkať možnosť rekrutovať spojencov, ktorí vás budú sprevádzať misiami a porážať rivalov.

tomb raider lara croft motorka
Zdroj: V Scooper

Noví, vážnejší súperi

Súperiť sa bude o nové relikvie, ktoré odhalí prírodná katastrofa na severe Indie. Na svetlo sveta sa opäť dostane chrám vládcu Ashoky a všetky artefakty, ktoré skrýva.

Dohady o novej hre kolujú už od roku 2022, no po prvý raz nabrali presnejšie kontúry. Spoločnosť ešte len málo z nich oficiálne potvrdila, vydanie by však už naozaj nemuselo byť ďaleko. Možno si nechávajú vyhlásenie na ich augustovú prezentáciu.

Myslíte si, že nová Tomb Raider hra bude vyzerať ako je vyššie popisované? Uvítali by ste v nej otvorený svet? Na ktorý prvok sa prípadne tešíte najviac? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: Twitter / thevscooper; comicbook.com; tombraider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -