Bolo to až príliš tesné! Kostýmy týchto postáv privádzali hercov do šialenstva

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Nakrúcanie filmov a seriálov nie je vždy len o srande. Mnohí herci si musia prejsť dlhou prípravou ešte pred tým, ako sa ocitnú na pľaci. Napríklad Dave Bautista vždy trpel pritom, ako mu nanášali make-up jeho postavy Draxa zo série Strážcovia Galaxie. Takých príkladov však máme oveľa viac. Toto sú totiž kostýmy postáv vo filmoch a seriáloch, kvôli ktorým sa herci takmer zbláznili!

1. Emilia Clarke ako Daenerys v seriáli Hra o tróny (2011-2019)

kostýmy postáv
Zdroj: adme.media

Postava Daenerys Targaryen bola známa svojimi bielymi vlasmi. Herečka Emilia Clarke však má prirodzené hnedé vlasy. Síce nosila na nakrúcaní parochňu, no taktiež si musela farbiť aj svoje vlasy, z čoho nadšená nebola. Neustále farbenie jej totiž tak škodilo, že o svoje vlasy takmer prišla. Za toto by sa producentom kultového seriálu Hra o tróny zrejme nepoďakovala.

2. Angelina Jolie vo filme Lara Croft: Tomb Raider (2001)

kostýmy postáv
Zdroj: jovempan.com.br

Angelina Jolie sa preslávila ako akčná hrdina Lara Croft. Treba podotknúť, že sa stala sexuálnou fantáziou takmer všetkých chalanov a to vďaka neskutočne upnutému kostýmu. Samotná herečka však vďaka tomuto kostýmu trpela. Nemohla v ňom totiž ani poriadne dýchať a dokonca musela nosiť prsné vypchávky, aby mala filmová Lara také výrazné prsia, ako jej herná predloha.

3. Kit Harington ako Jon Snow v seriáli Hra o tróny (2011-2019)

kostýmy postáv
Zdroj: adme.media

Aj Kit Harington si počas nakrúcania kultového seriálu užil svoje. Okrem mnohých nepríjemných vecí, sa musel popasovať aj so svojím kostýmom. Problém však tentokrát nebol v tom, čo má na sebe, ale naopak, čo na sebe nemá. Knižný Jon Snow v predlohe George R. R. Martina nosí klobúk alebo kapucňu. Producentom seriálu sa to však nezdalo a preto nemal Kit v celom seriáli na hlave nič, okrem hustej hrivy. Herec pritom často nakrúcal v mrazivých podmienkach a priznal, že mu takmer odmrzli uši.

4. Carrie Fisher ako Princezná Leia vo filme Star Wars: Epizóda V – Impérium vracia úder (1980)

Star Wars
Zdroj: adme.media

V druhej časti legendárnej série sa herečka Carrie Fisher objavila takmer nahá, na sebe totiž mala len bikiny, ktoré si fanúšikovia pamätajú dodnes. Samotná herečka však na tento „kostým“ nemá práve tie najlepšie spomienky: „Nosenie týchto bikín, bolo ako za trest.“ Tiež povedala, že pri nakrúcaní musela neustále sedieť rovno, aby jej náhodou nebolo vidieť nejaké nedokonalosti na jej tele.

5. Benedict Cumberbatch v seriáli Sherlock (2010-2017)

Sherlock
Zdroj: adme.media

Kostýmy postáv vo filmoch a seriáloch sú rôzne. Zrejme by ste v tomto článku nečakali Sherlocka, oblečeného v obleku. Zrejme sa sami seba pýtate, čo bolo na tomto kostýme nepohodlné? Britský herec, známy tiež ako Doctor Strange zo série MCU však priznal, že bol skrátka príliš tesný. Vzhľadom na to mal herec pri jeho nosení ťažkosti s dýchaním a dokonca aj s trávením.

6. Margot Robbie ako Harley Quinn vo filme Jednotka Samovrahov (2016)

Margot Robbie
Zdroj: wired.co.uk

Komerčne úspešný komiksový film Jednotka Samovrahov z dielne DC a Warner Bros. diváci milujú aj vďaka mimoriadne odvážnemu kostýmu Harley Quinn. Margot Robbie totiž v extrémne krátkych šortkách a upnutom tričku vyzerala úžasné. Herečka však na to mala iný názor. Samozrejme, že takýto odvážny kostým sa jej vôbec nepáčil. Preto si ho už neobliekla vo filmoch Vtáky noci ani v pokračovaní Jednotky Samovrahov.

7. Michelle Pfeiffer vo filme Batman sa vracia (1992)

Michelle Pfeiffer
Zdroj: adme.media

Už pri pohľade na kostým Catwoman herečky Michelle Pfeiffer je jasné, že vôbec nebol pohodlný. Pre herečku to bola doslova nočná mora. Samozrejme, že sa v ňom cítila, ako by bola na pekáči. Neustále sa potila, koža ju svrbela, no napriek tomu predviedla fantastický výkon. Dodnes je považovaná za vôbec najlepšiu filmovú Catwoman v histórii.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -