Hviezda Hra o tróny má problém s Rod draka. Seriál si odmieta pozrieť z bizarného dôvodu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Známy herec si odmieta pozrieť seriál Rod draka

Hra o tróny sa stala po svojom vydaní legendou. Seriál na námet kníh Pieseň ľadu a ohňa adaptovali pre HBO David Benioff a D.B. Weiss. Títo istí tvorcovia sa pustili pre Netflix do ďalšieho veľkého projektu s názvom 3 Body Problem, do ktorého prizvali aj jedného z hercov z Hry o tróny, Johna Bradleyho. Toho si určite pamätáte ako verného kamaráta Jona Snowa menom Sam.

Seriál 3 Body Problem mal na Netflixe premiéru 21. marca a počas prvých troch dní jeho sledovaním diváci strávili 81,7 milióna hodín, čo je ekvivalent približne 11 miliónov pozretí. Novinke sa zatiaľ veľmi nedarí, keďže streamovacia služba čakala väčší úspech.

Spokojní by boli napríklad s úspechom, aký zaznamenal seriál Rod draka – ďalším projektom zo sveta Hra o tróny, ktorý sa venuje príbehu o Targaryenovcoch. Na ňom už pôvodní tvorcovia nepracujú a ani v ňom nehrá John Bradley. Ako sa však dozvedáme prostredníctvom rozhovoru s New York Post, Bradley má od tohto seriálu ešte ďalej, ako sme si doteraz mysleli.

3 body problem
Zdroj: Netflix

Porovnáva ho s Hrou o tróny

Herec v rozhovore priznáva, že nový seriál zo sveta Westerosu ešte nevidel: „Stále som to nevidel. Mám pocit, že Hra o tróny skončilo len nedávno a nechcem preto pozerať Rod draka, aj keď kúsky som už videl.“ Porovnáva pritom rozsah oboch seriálov. Podotýka, že Hra o tróny mala neuveriteľné množstvo rôznorodých postáv, vďaka čomu príbeh pôsobil naozaj zaujímavo a záživne:

„Musím povedať, že to pôsobí ako úplne iný seriál. Hra o tróny malo toľko rôznych postáv naprieč Siedmimi kráľovstvami. Bol prítomný obrovský rozsah ľudí, ktorí naprieč svetom existovali. [V Hra o tróny] boli prítomné ‚pokazené‘ postavy. Boli tu aj zraniteľné postavy. Medzi nimi aj postavy s dávkou komédie. Silné postavy, zranené postavy a jednoducho zlé postavy.“

A práve pri postavách našiel Bradley dôvod, prečo naňho Rod draka zatiaľ nezapôsobil. Podľa neho sa seriál „zameriava len na časť príbehu, jednu špecifickú časť ľudskosti. Takže ten seriál pôsobí menej rozsiahlo,“ dopĺňa.

Herec však podotýka, že nechce Rod draka len kritizovať. Jeho známi ho vraj milujú a aj on sám „sa k nemu raz dostane.“ Avšak spomienka na Hru o tróny je preňho v pamäti zatiaľ príliš výrazná, vďaka čomu sa mu pôvodný seriál „porovnáva tak ľahko, že by sa doňho nevedel úplne vžiť.“

rod-draka
Zdroj: HBO

Seriál je mimoriadne obľúbený

Rod draka možno u Bradleyho zatiaľ nezabodoval, u divákov je to však celkom iný príbeh. Seriál sa po vydaní stal hitom a aj keď nedosiahol kvalít ako prvé série Hry o tróny, napravil nám chuť po neuspokojivej poslednej sérii. Aktuálne diváci netrpezlivo čakajú na vydanie 2. série Rod draka, ktorá nedávno dostala hneď dva trailery.

V druhej sérii sa do svojich rolí ďalej vrátia všetky kľúčové postavy, čaká nás však aj množstvo nových tvárí.

Ukážu sa v nej Clinton Liberty ako Addam of Hull, Jamie Kenna ako Sir Alfred Broome, Kieran Bew ako Hugh, Tom Bennett ako Ulf, Tom Taylor ako Lord Cregan Starlk, Vincent Regan ako Sir Rickard Thorne, Abubakar Salim ako Alyn of Hull, Gayle Rankin ako Alys Rivers, Freddie Fox ako Sir Gwayne Hightower a Simon Russell Beale ako Sir Simon Strong.

Druhá séria seriálu oceňovaného seriálu Rod draka príde na streamovaciu platformu HBO Max v júni 2024. Tešíte sa?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -