Majú bizarnú kariéru. Týchto hercov milujeme, aj keď hrajú v zlých filmoch

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Herecké hviezdy v neúspešných filmoch

Definícia skvelého filmu nespočíva len v tom, aké tržby dosiahne v kinách. Ide o celkové ponímanie filmu, v ktorom so hodnotí kvalita hercov, režiséra či scenáristu. A herci, o ktorých sa dnes budeme baviť, patria medzi najznámejšie osobnosti filmového priemyslu. No napriek tomu majú na svojom konte desiatky filmov, ktoré takmer nikto nevidel a ani vidieť nechce.

Prinajmenšom môžeme hovoriť o tom, že ich kariéra je trochu bizarná a rozporuplná. Toto sú totiž herecké hviezdy, ktoré si zahrali v mnohých neúspešných filmoch, aj keď majú na konte aj poriadne vydarené projekty.

8. Bruce Willis

Bruce Willis je určite hereckou legendou. Bez toho, aby mal čo i len jednu nomináciu na Oscara sa vďaka filmom ako sú Smrtonosná pasca (1988) či Šiesty zmysel (1999) navždy zapísal do dejín kinematografie. Kariéra tohto herca neustále balansovala. A to medzi vážnymi dramatickými postavami v cenených filmoch a medzi postavami akčných hrdinov.

Od filmu Glass (2019), ktorý je tretím dielom série režiséra a scenáristu M. Night Shyamalana (Vyvolený, Rozpoltený) si Willis zahral vo viac ako desiatke filmov, ktoré majú neskutočne nízke hodnotenia a brutálne znížili rating jeho kariéry. Taktiež musíme podotknúť, že na svojom konte má tento 68-ročný herec až 8 nominácií na Zlatú malinu ako najhorší herec. V súčasnosti však predstaviteľ Johna McClanea povesil svoju kariéru na klinec kvôli vážnej chorobe, ktorá ho už dlhšiu dobu trápi.

7. Penelope Cruz

Len málokto nepozná krásnu španielsku herečku menom Penelope Cruz. Táto Oscarom ocenená hviezda si zahrala s Johnnym Deppom vo filme Kokaín (2001). S Charlize Theron zase zažiarila v romantickej dráme Hlava v oblakoch (2004) a so svojím manželom Javierom Bardemom si zahrala vo filme Woodyho Allena Vicky Cristina Barcelona (2008).

Napriek mnohých úspechom je to takisto aj herečka, ktorú sme videli so Salmou Hayek v brakovej komédii Sexi pištoľníčky (2006). Takisto jej nepomohla ani účasť na bizarnej komédii Grimsby (2016) so Sacha Baron-Cohenom no a filmom Zoolander 2 (2016) len potvrdila, že komédia nie je jej silnou stránkou.

Naopak bolo oveľa lepšie pozerať sa na ňu vo filme Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný (2017). V tejto dráme, ktorá zachycuje skutočné udalosti si opäť zahrala po boku svojho rovnako oscarového manželka Javiera Bardema. Penelope Cruz má na svojom konte 4 nominácie na Oscara a takisto 4 nominácie na Zlatú malinu. Čo svedčí o tom, že si vyberá úžasné, ale takisto aj bizarné projekty.

6. Nicolas Cage

Jednu vec nemôžeme Nicolasovi Cageovi uprieť. A to fakt, že jeho kariéra má neskutočný rozsah. Od kultovej akčnej bomby menom Skala (1996) cez veľmi cenenú drámu Mesto anjelov (1998) až po kultový triler 8MM (1999). K týmto úspešných filmom ešte môžeme zaradiť kultové diela, ako sú Con Air (1997), 60 sekúnd (2000) či Obchodník so smrťou (2005).

Po nejakom čase sa však Cageovi v Hollywoode prestalo dariť a začal hrávať len v totálne béčkových až brakových filmoch. Medzi takéto filmy rozhodne patria Rituál (2006) či Ghost Rider. Napriek tomu, že diváci mu to celkom tolerovali, kritici na tom neboli rovnako. Akadémia mu v roku 1996 udelila Oscara, no odvtedy sa zaslúžil aj o až 5 nominácii na Zlatú malinu v kategórii najhorší herec.

5. Johnny Depp

Johnny Depp naštartoval svoju kariéru kultovým fantasy filmom Nožnicovoruký Edward (1990). Práve pri tomto snímku po prvýkrát spojil svoje sily s režisérom Timom Burtonom. Neskôr z ich spoločnej práce vznikli kultové snímky ako sú Ed Wood (1994), Ospalá diera (1999) alebo Charlie a továreň na čokoládu (2005). V tom období sa z Johnnyho Deppa stal takisto ikonický pirát Kapitán Jack Sparrow vo veľmi úspešnej sérii Piráti z Karibiku (2003 až 2017).

Depp však nezanevrel ani na menšie filmy, vďaka ktorým sa preslávil. Zahral si v cenených drámach ako sú Čokoláda (2000), už spomínaný Kokaín (2001) alebo v bizarnej komédii Strach a hnus v Las Vegas (1998). Od roku 2010 sa však jeho kariéra uberala veľmi zlým smerom. Okrem filmov ako sú Vražda v Orient Exprese (2017) či série Fantastické zvery (2016 až 2022) sa prakticky nemal čím pochváliť. Navyše sa k tomu pridal aj veľmi búrlivý rozvod s herečkou Amber Heard. Vďaka tomu ho producenti série Fantastické zvery aj vyhodili.

Každopádne Depp sa po vyhratom súdnom procese nemieni do Hollywoodu vrátiť. Venuje sa len menším projektom a filmom, ktoré nie sú pre veľké masy. Každopádne uvidíme, dokedy mu to vydrží, my ale dúfame, že ho ešte minimálne raz uvidíme v poriadnom hollywoodskom hite. (Článok pokračuje na ďalšej strane.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -