Najväčší sci-fi hit Netflixu práve dostal nástupcu. Je fenomenálny, hovoria reakcie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvé reakcie na seriál Dark Matter

Apple TV+ si rozširuje svoje pole sci-fi projektov. Po skvele prijatom Sile či strhujúcom hite Constellation včera debutoval hlavu zamotávajúci projekt s alternatívnymi realitami. Kým široké publiku dostala v premiére 8. mája iba dve epizódy, vybraní kritici už mali možnosť pozrieť si všetkých deväť častí. Prichádzajú tak prvé reakcie na Dark Matter, ktoré sú pomerne rozporuplné.

Hviezdami seriálu sú Joel Edgerton a Jennifer Connelly. Hrajú manželský pár, pričom on je uznávaným fyzikom, ktorého život sa však jedného dňa zásadne zmení. Je unesený a všetko naberá rýchly spád, keď sa dozvedá, že únoscom je on sám z odlišnej reality. Väznený je v mnohovesmírnom priestore, ktorý navrhol on sám.

Nástupca milovaného hitu z Netflixu

Projekt je založený na knižnej predlohe ktorú napísal Blake Crouch, pre fanúšikov žánru dobre známe a uznávané meno. Dalo sa tak očakávať, že prinesie pútavý príbeh a stane sa novou ikonou pre fanúšikov science fiction. Pochvalných reakcií sa veru nájde hneĎ niekoľko. Portál Den of Geek napríklad uvádza, že v pomotaní hlavy je ešte lepší ako spomenuté Constellation a ľahko by mohol byť nástupcom milovaného Dark od Netflixu.

Pochvaľovali si aj v The New York Times, kde vyzdvihujú predovšetkým ako dokáže materiál využívať vedu, aby zobrazil témy túžby, smútku či ľútosti. Podobné reakcie prichádzajú aj z The Playlist, kde hovoria o monumentálnej záležitosti, ktorá zmení naše mysle, pretože skvele pracuje s emocionálnou štruktúrou, dôvodmi zlých rozhodnutí a strachom z poznania.

Príliš veľa epizód škodí

Financial Times zase uvádzajú, že ide o zamotaný triler, ktorý dokáže diváka neustále držať v napätí. Práve tu sa však začínajú komentáre rozchádzať. The Hollywood Reporter aj The Telegraph sa nezávisle od seba zhodujú na tom, že mu škodí príliš veľa epizód a seriál sa časom stáva monotónnym. Podobne to vidia aj na webe IndieWire, kde hovoria, že síce ide o pekné sci-fi, ale stáva sa plytkým a dej so „smutným otcom“ prestáva baviť.

Reakcie na Dark Matter pridáva aj Variety, ktoré potvrdzuje vyššie spomenuté. Uvádzajú, že zo začiatku ide o skvelú ukážku toho, ako by mal sci-fi triler vyzerať, časom sa však podobne ako temná hmota z jeho názvu prepadá sám do seba. Seriál si aktuálne drží na portáli Rotten Tomatoes hodnotenie 75% od kritikov a 71% od divákov.

Čo hovoríte na prvotné reakcie na zamotaný sci-fi seriál? Videli ste už jeho dvojepizódovú premiéru? Necháte sa komentármi ovplyvniť alebo si pri pozeraní budete robiť vlastný názor? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: denofgeek.com; nytimes.com; theplaylist.com; ft.com; hollywoodreporter.com; yahoo.com; variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -