Tieto trailery nás totálne oklamali. Výsledný film bol úplne iný ako jeho ukážky

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Zlaté pravidlo medializovania filmov hovorí: „Čím lepší trailer, tým horší film.“ Samozrejme, nie je to tak vždy, no poznáme mnoho filmov, ktorých ukážky nás navnadili, no samotný výsledok už za veľa nestál.

Takýchto príkladov je mnoho a my sa práve na túto tému dnes zameriame. Tieto filmové trailery totiž sľubovali veci, ktorých sme sa ako diváci vôbec nedočkali.

Filmové trailery, ktoré nás oklamali

8. Jednotka Samovrahov (2016) – Propagácia DCEU bola mätúca

Reklamy a marketingová kampaň komiksového hitu s Margot Robbie a Willom Smithom boli založené na novom predstaviteľovi Jokera, ktorým sa v tej dobe stal Jared Leto. Divákom sa zdalo, že práve on bude hlavným záporákom. Zrejme nikomu by však nenapadlo, že bude len vedľajšou postavou, ktorá bude divákom pripadať skôr smiešna či otravná.

Aj sám Leto prijal rolu ikonického komiksového antagonistu hlavne preto, lebo si myslel, že bude mať vo filme oveľa viac priestoru. Dočkal sa však len toto, že väčšinu jeho scén tvorcovia z filmu vystrihli. Chceli totiž, aby bol film viac komický než temný, a to by s Jokerom skrátka nešlo. Výsledný efekt bol, že pre Jareda Leta to bola jedna z najhorších filmových skúseností.

7. Barbie (2023) – Diváci čakali klasickú romantickú komédiu

Barbie je dnes už jedným z najúspešnejších filmov všetkých čias. Nikto však nečakal, že sa tam práve Barbie dostane.

Každopádne, keď vychádzali prvé filmové trailery Barbie, diváci mali pocit, že ide o klasickú romantickú komédiu s tým rozdielom, že hlavnými hviezdami budú Barbie a Ken. Napokon však režisérka Greta Gerwig divákom priniesla feministickú sondu do sveta žien, ktoré to v súčasnom svete nemajú ľahké. Väčšinu divákov toto posolstvo pozitívne prekvapilo, a hlavne preto sa Barbie v rámci tržieb tak utrhla z reťaze.

6. Magic Mike (2012) – Diváci nečakali dramatický film o striptéroch

Channing Tatum bol kedysi veľmi obľúbeným striptérom. Vďaka tomu, že mal atraktívny vzhľad a dobré tanečné pohyby, dostal sa aj do Hollywoodu. Keď už bolo jeho meno v týchto kruhoch známe, prišiel Oscarom ocenený režisér Steven Soderbergh s filmom Magic Mike. Ten sa v traileroch ukazoval ako pikantná komédia plná sexu a nekorektného humoru. Skutočnosť však bola iná.

Skôr by sme tento film popísali ako dramatický príbeh zo života striptérov, ktorí sa takisto ako my obyčajní ľudia stretávajú so životnými nástrahami a rôznymi úskaliami. Mnoho diváčok si však myslelo, že film bude hlavne o tom, že sa v ňom neustále budú vyzliekať Channing Tatum a Matthew McConaughey.

5. Duna (2021) – Zendayu sme v traileroch videli viac ako v samotnom filme

Zendaya je jednou z najobľúbenejších herečiek súčasnosti. Je hviezdou seriálu Eufória (2019 až 2023) a takisto je jednou z hviezd zo série MCU. Kvôli tomu bola jednou z tých herečiek, ktoré na sociálnych sieťach najviac promovali film Duna.

Diváci, ktorí nečítali knižnú predlohu, očakávali, že vo filme bude mať po boku Timothéeho Chalameta podstatnú rolu. Jej postava Chani sa však vo filme objavila len niekoľkokrát, väčšinou len v snoch hlavnej postavy Paula Atreidesa (Chalamet). A až v posledných 10 minútach jej režisér Dennis Villeneuve poskytol viac priestoru. Nedá sa tak ani posúdiť, či vôbec predviedla nejaký skvelý výkon, pretože sme ju skrátka v Dune videli veľmi krátko.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -