Slávne filmy, v ktorých logika dostáva poriadne zabrať! Postavy v týchto filmoch sa totiž správajú ako malé deti

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Nezmyselná logika postáv vo filmoch

Tvorba filmu je veľmi špecifická a zdĺhavá záležitosť. Tvorcovia sa snažia dbať na každý detail, aby bol výsledný efekt čo najlepší. Napriek tomu, že na niektorých filmoch sa pracuje celé mesiace či roky, tvorcovia sa nevyhnú chybám. A nejde o žiadne detaily typu „viditeľný odraz kamery v zrkadle“ a podobne. Ide totiž o postavy, ktoré sa v napínavých scénach chovajú absolútne nelogicky. Chápeme, že ak by sa postavy správali normálne, hororový žáner by ani neexistoval. Na druhej strane, mnoho divákov pri týchto momentoch len gúľa očami a my sme si ich skrátka nemohli nevšimnúť. Dnes vám totiž ukážeme, ako „geniálne“ vlastne funguje logika postáv vo filmoch.

1. Evelyn Abbott vo filme Tiché miesto: Časť II (2020)

logika postáv vo filmoch
Zdroj: adme.media

Zrejme všetci sme videli trhák režiséra Johna Krasinskeho (The Office), v ktorom mimozemšťania zabíjajú všetko, čo počujú. Skutočne nevidia nič, no zachytia aj ten najtenší náznak šepotu. Preto sa všetci čudovali tomu, keď postava Evelyn, ktorú si zahrala Emily Blunt, porodila do tohto sveta dieťa. Uvrešťané dieťa, ktoré nedokážete takmer nijako utíšiť. A ktoré svojím krikom nezabíja len seba, ale celú vašu rodinu. Lenže bez tejto nelogickej veci by druhý diel nebol taký napínavý.

2. Bella Swan vo filme Súmrak (2008)

logika postáv vo filmoch
Zdroj: adme.media

Slávna sága Twilight stojí na romantickom príbehu medzi upírom Edwardom a Bellou. Nesmelou študentkou, z ktorej sa napokon stala upírka a dokonca matka upírky. My sa však zameriame na scénku v prvom filme. Keď Edward v lese povedal Belle celú pravdu o tom, kto vlastne je. Každé dievča so zdravým rozumom by okamžite utekalo kade ľahšie. Bella však dokonca poznamená, že jej to je jedno. S touto slečnou skutočne nie je niečo v poriadku.

3. Dwight Riley vo filme Vreskot (2022)

logika postáv vo filmoch
Zdroj: adme.media

Vreskot sa v roku 2022 vrátil a musíme povedať, že naozaj úspešne. Síce sa nezopakovalo to čaro a originalita z prvého dielu, ale bola to dôstojná pocta pre tvorcu série a hororového génia Wesa Cravena. V mestečku opäť zúri maskovaný zabijak a opäť sa stretávame s ústrednými postavami série. A jednou z týchto postáv je aj Dwight, prezývaný Dewey. Ten v tejto zatiaľ poslednej časti zomiera a to dosť bizarným spôsobom. Namiesto toho, aby maskovaného zabijaka zastrelil z diaľky, sa k nemu nelogicky priblíži a tak mu dá príležitosť použiť nôž. No ale na druhej strane, existuje vôbec logika postáv vo filmoch z hororového žánru?

4. Peter Parker vo filme Spider-Man: Bez domova (2021)

Spider-Man
Zdroj: adme.media

Zápletka megahitu od spoločnosti Marvel sa venuje tomu, že všetci zistili, kto sa skrýva za maskou Spider-Mana. Taktiež ho obvinili zo smrti Mysteria. Tieto obvinenia však polícia vyvrátila, lenže vďaka tomu Petera a jeho priateľov neprijali na univerzitu. Peter to chce zvrátiť a preto navštívi Doctora Strangea. Ten vyskúša nebezpečné kúzlo, aby všetci zabudli fakt, že Peter Parker je Spider-Man.

Lenže Peter nechce, aby na to zabudli jeho rodina a priatelia či frajerka. Tým sa však všetko skomplikuje a svet sa obráti hore nohami. Nič z toho by sa však nemuselo stať, ak by sa Peter na univerzite zastavil a všetko im vysvetlil, lenže ani sa o to nepokúsil.

5. Amy Dunnová vo filme Stratené dievča (2012)

Stratené dievča
Zdroj: adme.media

Amy Dunnová z trileru Davida Finchera je jednou najgeniálnejších vrahýň v histórii kinematografie. Všetky jej ťahy sú dokonalo premyslené a dokonca obalamutí celú Ameriku s tým, že ju zabil jej manžel v podaní Bena Afflecka. V skutočnosti sa pritom ukrýva v moteli a to bez zmeny vzhľadu. Samozrejme istí ľudia, s ktorými sa v moteli dá do reči, na to prídu a ešte jej ukradnú všetky peniaze. Vedia totiž, že nemôže zavolať políciu. Človek sa však pýta, prečo taká geniálna sociopatka robí takéto chyby?!

6. Micah vo filme Paranormal Activity (2007)

Paranormal Activity
Zdroj: adme.media

V prvej časti hororovej série démon terorizuje mladý pár Micaha a Katie. Keď obaja zistia, že v ich dome skutočne straší démon, chce Katie zavolať špecialistu na paranormálne javy, no Micah je proti. Namiesto toho démona ešte viac provokuje a tým celú situáciu len zhorší. V skutočnom svete by každý na jeho mieste s Katie súhlasil a len by dúfal, že im tento špecialista pomôže. Namiesto toho sa Micah dokonca snažil s duchom spojiť vďaka doske Ouija. Nechceme byť zlí, ale Micah si vďaka svojmu správaniu svoju smrť zaslúžil.

Ako vidíte, logika postáv vo filmoch je veľmi ošemetná. Na jednej strane nerozumieme tomu, čo robia, na druhej strane chápete, že to robiť musia. Aj v tomto je čaro kinematografie.

Zdroj: adme.media

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -