Pri filme Blade odchádza režisér iba krátko pred začiatkom nakrúcania. Znamená to zdržanie?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Od filmu Blade odchádza režisér

Pri filme Blade odchádza režisér a to iba necelé dva mesiace pred tým, ako sa mal začať nakrúcať. Doteraz bol stále pre túto úlohu známy Bassam Tariq, ktorý sa preslávil filmom Mogul Mowgli. Už pracoval na jednom z projektov pre Marvel, bol to seriál Luke Cage. Ak teda oslovil Feigeho, bol jasnou voľbou. Čo sa udialo?

Reboot známej série bol ohlásený ešte v roku 2019 na Comic-Cone v San Diegu. O reboote hovoríme preto, že si zrejme dobre pamätáme na trilógiu, v ktorej známeho lovca upírov stvárnil Wesley Snipes. V novej verzii, ktorá má zapadnúť do MCU, postavu stvárňuje Mahershala Ali.

Blade dátum vydania
Zdroj: wallpapersden.com

Na jeho príchod čakáme už tri roky

Odkedy bol ohlásený, tak sa očakáva, že by sa poloupír mohol vo filmovom univerze objaviť. Zatiaľ sme to mali iba veľmi miernym cameom, keď sa v potitulkovej scéne prihovoril Danovi Whitmanovi (Kit Harington) vo filme Eternals. Predpoklady boli, že by sa mohol objaviť v seriáli Moon Knight alebo špeciáli Werewolf by Night.

Podľa nových informácií, ktoré priniesli na poslednom Comic-Cone, nám ale prezradili aj dátum vydania. Blade má prísť do kín 3. novembra 2023. Nakrúcanie pritom malo začať už teraz počas novembra. Otázne je, či produkcia teraz začne, keď prichádzajú o režiséra.

bassam tariq blade
Zdroj: deadline.com

Aký je dôvod odchodu?

Tariq z tejto pozície údajne odstúpil kvôli „pokračujúcim zmenám“ v produkčnom rozvrhu. Ťažko povedať, čo presne by to mohlo znamenať. Dôležité však je, že s Marvelom prišli k vzájomnej dohode a preto ich spolupráca nekončí negatívne. K projektu zostáva pripojený ako výkonný producent. Takto obe strany komentovali situáciu pre The Hollywood Reporter:

MARVEL STUDIOS: „Kvôli pokračujúcim zmenám v našom produkčnom kalendári sme sa rozhodli, že Bassam naďalej nebude režisérom filmu Blade. Zostáva však ako výkonný producent. Oceňujeme jeho talent a prácu, ktorou dostal Bladea tam, kde je.“

TARIQ: „Bolo cťou pracovať s úžasnými ľuďmi v Marveli. Dali sme dokopy vražedné obsadenie a tím. Dychtivo čakám, kam nový režisér film zoberie.“

Majú už náhradu?

Otázne je, či je pre Marvel v tejto chvíli pre film Blade už známy nový režisér, alebo ho budú ešte len hľadať. Ani pri druhej možnosti to však ešte neznamená, že by musel byť projekt zdržaný. Štúdio už opakovane ukázalo, že sa vie v podobnej situácii vynájsť a nájsť osobu, ktorá ich projekt povedie.

Príkladom môže byť aj Fantastická štvorka. Od jej tvorby odstúpil Jon Watts, ktorý predtým prinášal Spider-Man filmy. Dôvodom bolo, že si chce dať pauzu od superhrdinského žánru. Štúdio na jeho miesto našlo Matta Shakmana, režiséra WandaVision. Informáciu však priniesli až na D23.

chad stahelski blade
Zdroj: joblo.com

Záujem mal aj tvorca Johna Wicka

Možno mali aj v tomto prípade v zásobe niekoľko mien. Dokonca nedávno v rozhovore povedal Chad Stahelski, tvorca Johna Wicka, že mal o film záujem. Teraz je veľká šanca, že by mohol byť stále súčasťou projektu. Navyše, Blade už má hotový scenár a je známe jeho obsadenie, zdržanie je ešte o to menej pravdepodobné.

Ako vnímate správu, že od filmu Blade odchádza režisér? Myslíte si, že je stále šanca, že sa film zdrží? Kto by mohol byť vhodným novým kandidátom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -