Trailer na The Pez Outlaw ukazuje neuveriteľný príbeh zločinu vo svete cukroviniek

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na The Pez Outlaw

Krátko po festivale SXSW Film Festival prichádza trailer na dokumentárny film The Pez Outlaw. Nech to znie akokoľvek neuveriteľne, rozpráva pravdivý príbeh o človeku, ktorý sa stal známy kvôli pašovaniu cukroviniek. Pôvodom obyčajný človek Steve Glew niekoľkými cestami do Východnej Európy zmenil svoj život.

Pretože ak niečo existuje, iste sa nájde niekto, kto to zbiera. Ak je človek dostatočne šikovný a využije to, znamená to pre neho peniaze. Tohto si bol hlavný hrdina príbehu dobre vedomý. Počas studenej vojny sa totiž na sovietske územia dostali dávkovače cukríkov Pez, ktoré sa stali cennými pre zberateľov.

Pašerák… zásobníkov na cukríky

Nasadol tak do jedného z prvých lietadiel na východ Európy len krátko po páde Berlínskeho múru. Nedostupné krabičky dovážal naspäť do Štátov, kde na nich bohatol (našiel sa aj kúsok za $11 000!). Mohol žiť svoj krásny sen, keby sa nedostal do pozornosti samotného riaditeľa spoločnosti, pre verejnosť známeho ako Pezident.

Ten musí totiž sám schváliť každý jeden kúsok, ktorý príde do USA. A obaly, ktoré prinášal Glew zo Slovinska, rozhodne do tejto skupiny nepatrili. Nerešpektovanie vlastníctva a pašeráctvo boli len niektoré z obvinení, ktoré sa na neho vzniesli. Ak totiž robíte niečo na hranici legálnosti, je to zrejme nelegálne.

the pez outlaw
Zdroj: thehollywoodreporter.com

Odhodlaný špión v boji proti Pezidentovi

Tieto slová v ukážke adresuje divákovi samotný Glew. Rozhodol sa rozpovedať svoj príbeh do dokumentu. Téma je absurdná už sama o sebe, on a režiséri Amy Bandlien Storkel a Bryan Storkel sa rozhodli pridať ešte jeden rozmer. Nakoľko ide o rozprávanie samotného aktéra, viaceré z jeho činov budú natočené ako akčné scény ako vystrihnuté zo špionážneho trileru.

Ak je už len trailer takto zábavný, predstavte si celý film! Nie nadarmo vyhral na festivale SXSW Cenu poroty. Produkčné spoločnosti Gravitas Ventures a Sidestilt Films ho plánujú vydať na viacerých streamovacích službách. Na VOD by mal prísť 21. októbra.

Zaujal vás trailer na netradičný dokument The Pez Outlaw? Páči sa vám, že už tak bizarný pravdivý príbeh dostane ešte bláznivejšie spracovanie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -